Program do fakturowania online: wFirma

Piotr Kowalczyk
30.10.2020

wFirma to bezapelacyjnie najpopularniejszy program do fakturowania online w Polsce. Korzysta z niego już ponad 200 tysięcy przedsiębiorców, w większości małych i średnich, ale także samozatrudnionych. wFirma to pierwszy w naszym kraju program, który wprowadził standard faktury elektronicznej zgodny z wytycznymi Unii Europejskiej. Na tym oczywiście zalety tego narzędzia się nie kończą. Co warto wiedzieć o programie do wystawiania faktur online wFirma? Czy korzystanie z niego jest drogie? Jak wypada na tle konkurencji? To wszystko sprawdzisz w naszym poradniku.

Koszty

wFirma to kompleksowa usługa księgowa, w której program do fakturowania online stanowi tylko jedną z usług. Trzeba więc tutaj zdecydować się na jeden z pakietów. Najtańszy jest ten do zarządzania sprzedażą, który standardowo jest wyceniany na 10 złotych netto miesięcznie (jednorazowa płatność za 180 dni) lub 15 złotych netto miesięcznie (płatność co miesiąc). Warto zaznaczyć, że w cenie nie ma żadnych limitów, ani liczby wystawionych dokumentów, ani liczby użytkowników.

W tej cenie otrzymujemy przede wszystkim bardzo rozbudowany program do wystawiania faktur online, który oferuje szereg innych, przydatnych funkcjonalności. Warto tutaj wspomnieć przede wszystkim o panelu CRM do kontrolowania projektów i zadań, katalogowaniu towarów i usług czy prowadzeniu rejestru sprzedaży VAT oraz wysyłce plików JPK_FA.

Jeśli nie wiesz, czy program do fakturowania online od wFirma przypadnie Ci do gustu, możesz go przetestować zupełnie za darmo przez 30 dni.

Integracja z innymi programami

To bardzo duży atut programu do fakturowania online wFirma. Narzędzie jest zintegrowane z wszystkimi popularnymi systemami sprzedaży online, w tym z największą platformą e-commerce w Polsce, czyli Allegro. Oczywiście możemy też korzystać z integracji z systemami bankowości elektronicznej oraz systemami płatności internetowych. Tak znaczące rozbudowanie programu przekłada się na jego świetną funkcjonalność – w praktyce może to być podstawowe narzędzie do prowadzenia całej księgowości firmy.

Obsługa

wFirma jest rozbudowanym, natomiast łatwym w obsłudze programem do wystawiania faktur online. Samo zorientowanie się w interfejsie zajmuje kilka chwil, natomiast późniejsza obsługa jest już intuicyjna. Każdy użytkownik doceni przydatne opcje, takie jak ewidencja środków trwałych, narzędzie do windykacji należności, e-Deklaracje, e-ZUS, ewidencja przebiegu pojazdu, archiwum sprzedaży online czy automatyczne wystawianie faktur. Ważnym atutem usługi jest również bardzo sprawnie działający support, dostępny pod telefonem lub via e-mail.

Wygląd faktury

Prezentowany program do fakturowania online umożliwia wystawianie dokumentów w aż 9 wersjach językowych – to istotna informacja dla przedsiębiorców sprzedających za granicę. Mamy tutaj także możliwość tworzenia własnych szablonów faktur i nadawania dokumentom spersonalizowanego wyglądu, m.in. poprzez umieszczenie na fakturze logotypu firmy.

Wysyłka faktur

Faktury VAT są wystawiane w formie elektronicznej, stąd nie ma problemu z ich natychmiastową wysyłką do kontrahenta bezpośrednio z programu – można również wysłać dokument na własny adres mailowy i załączyć go do wiadomości zaadresowanej do kontrahenta. Program posiada także funkcję masowej wysyłki faktur, co będzie szczególnie przydatne dla przedsiębiorców prowadzących sklep online czy sprzedających na Allegro.

Korzystanie z programu

Podstawowym kanałem do wystawiania faktur online jest panel użytkownika, do którego logujemy się przez stronę internetową www.wfirma.pl. Z wszystkich funkcjonalności udostępnianych w ramach usług wFirma można korzystać również za pomocą aplikacji mobilnej Mojo.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie