Program do fakturowania online: Melpe

Marek Szydełko
06.10.2020

Melpe to jeden z najnowszych programów do fakturowania online, który dość szybko zyskuje na popularności. Trudno się dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę jego bardzo dobrą funkcjonalność, a przy tym atrakcyjną cenę. Program do wystawiania faktur online Melpe jest narzędziem, które powinno przypaść do gustu małym przedsiębiorcom szukającym prostego w obsłudze, niedrogiego programu do prowadzenia firmowej księgowości na podstawowym poziomie.

Koszty

Program do fakturowania online Melpe jest jednym z najtańszych tego typu rozwiązań na rynku. Cena usługi została bardzo rozsądnie skalkulowana. Opłata wynosi 6 złotych netto miesięcznie i w tej cenie otrzymujemy całkiem sporo funkcjonalności. Przede wszystkim nie ma limitu wystawionych dokumentów. Z programu może korzystać do 3 użytkowników. Narzędzie pozwala wystawiać i archiwizować różnego rodzaju dokumenty – zarówno sprzedaży, jak i zakupu.

Jeśli nie wiesz, czy program do wystawiania faktur online Melpe przypadnie Ci do gustu, to masz możliwość skorzystania z bezpłatnej wersji próbnej.

Integracja z innymi programami

Melpe nie jest pod tym względem super funkcjonalnym narzędziem. Trzeba wręcz napisać, że wypada blado. Jednak tutaj w grę wchodzi niska cena usługi, która uzasadnia, dlaczego nie mamy możliwości zintegrowania programu z zewnętrznymi usługami. W zamian producent programu oddaje do dyspozycji użytkowników szereg przydatnych opcji, jak na przykład uproszczona windykacja płatności. Oczywiście mamy tutaj możliwość automatycznego wynajdywania danych kontrahenta w bazie GUS. Warto także wspomnieć o rozbudowanym CRM do obsługi sprzedaży.

Obsługa

W tym przypadku trzeba pochwalić producenta oprogramowania. Melpe jest bardzo łatwym w obsłudze programem do fakturowania online. Podobać może się przejrzysty i nowoczesny interfejs. Program oferuje automatyczny import kontrahentów z białej listy podatników VAT, pozwala obsługiwać wiele walut i jest dostępny w różnych wersjach językowych. Mamy także możliwość nadawania uprawnień i podpięcia kilku firm pod jedno konto.

W razie potrzeby użytkownik może skorzystać z pomocy technicznej i księgowej, której pracownicy Melpe udzielają przez czat, e-mail oraz telefonicznie.

Wygląd faktury

Faktury wystawiane w systemie Melpe mogą zostać spersonalizowane poprzez umieszczenie w szablonie logotypu firmy. Nie ma innych opcji modyfikowania wyglądu dokumentu.

Wysyłka faktur

Faktury wystawione w programie do fakturowania online Melpe możesz wysyłać z poziomu panelu użytkownika bezpośrednio do kontrahenta lub na własny adres. Faktury są w formie elektronicznej, po pobraniu można je drukować. Po odebraniu faktury przez kontrahenta w systemie pojawi się stosowna informacja.

Korzystanie z programu

Z programu do fakturowania online Melpe możesz korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej – wystarczy założyć konto na stronie www.melpe.pl. Póki co nie została udostępniona aplikacja mobilna, jednak interfejs jest responsywny, czyli automatycznie dopasowuje się do wielkości ekranu. Wystawianie faktur w tym programie na smartfonie jest bardzo łatwe.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie