Program do fakturowania online: inFakt

Mariusz Siwko
23.09.2020

inFakt należy do najpopularniejszych programów do fakturowania online w naszym kraju. Z tej usługi korzystają dziesiątki tysięcy przedsiębiorców, którzy cenią ją sobie przede wszystkim za przyjazny interfejs, bardzo rozbudowaną funkcjonalność oraz łatwą obsługę. Jak ten program do wystawiania faktur online wypada na tle konkurencji pod względem ceny? Co jeszcze warto o nim wiedzieć? Przeczytaj naszą analizę i podejmij świadomą decyzję.

Koszty

inFakt w wariancie podstawowym udostępnia swoim klientom program do fakturowania online, bez żadnych dodatkowych usług. Za 12 złotych netto miesięcznie (przy rozliczeniu rocznym, opłata z góry za 12 miesięcy) otrzymasz proste, całkiem funkcjonalne narzędzie, które najzwyczajniej w świecie umożliwia wystawianie dokumentów sprzedaży z poziomu przeglądarki lub aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem Android. Dodatkowo możesz korzystać ze wsparcia technicznego za pośrednictwem infolinii.

Jeśli potrzebujesz czegoś więcej, to możesz wybrać jeden z dwóch bardziej rozbudowanych wariantów świadczenia usługi. W każdym z tych pakietów otrzymujesz program do fakturowania online oraz program do księgowości:

  • Księguj samodzielnie za 19,50 zł netto miesięcznie – w tym wariancie masz do dyspozycji m.in. rozczytywanie kosztów, wysyłkę deklaracji czy szybkie płatności na ZUS, podatków i kosztów.
  • Zleć księgowość za 129 zł netto miesięcznie – tutaj dochodzi jeszcze indywidualna opieka księgowego.

Program do fakturowania online możesz przetestować zupełnie za darmo.

Integracja z innymi programami

Program do fakturowania online od inFakt pod tym względem nie wyróżnia się jakoś szczególnie na plus. Integracja API odbywa się jedynie z wewnętrznymi systemami dostawcy usługi. Na pocieszenie można natomiast napisać, że tych przydatnych usług jest całkiem sporo. Program do wystawiania faktur online posiada między innymi funkcję windykacji nieopłaconych faktur. Atutem jest również dwuetapowa kontrola dostępu.

Obsługa

Trzeba podkreślić, że program do fakturowania online od inFakt jest bez wątpienia jednym z najlepszych narzędzi tego typu na rynku. Każdy, nawet początkujący przedsiębiorca, bardzo łatwo się w nim odnajdzie i będzie w stanie wystawić dokument sprzedaży w ciągu kilku chwil. Dostawca usługi oferuje również pomoc swoich pracowników, w tym zespołu księgowego i technicznego. Można z niej skorzystać przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 7 do 22.

Wygląd faktury

W programie do fakturowania online od inFakt mamy możliwość wystawiania dokumentów sprzedaży w walucie obcej oraz w języku polskim, angielskim lub dwujęzycznie. Zmiany wyglądu dokumentu są dopuszczalne, ale w ograniczonym zakresie – można umieścić własne logo na fakturze, co w większości przypadków powinno być wystarczające.

Wysyłka faktur

Program do fakturowania online inFakt pozwala na wysyłanie dokumentów w formie elektronicznej, jako załącznik do wiadomości e-mail. Fakturę można wysłać bezpośrednio do kontrahenta lub na własny adres mailowy.

Korzystanie z programu

Prezentowany program do fakturowania online jest dostępny z poziomu przeglądarki internetowej. Wystarczy się tylko zarejestrować na stronie www.infakt.pl i przetestować narzędzie za darmo, a następnie ewentualnie zdecydować się na wykupienie dostępu w jednym z przedstawionych wcześniej wariantów cenowych. Z programu do wystawiania faktur online od inFakt można również korzystać z poziomu urządzenia mobilnego za pośrednictwem wygodnej aplikacji na Androida.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie