Szukasz pracowników tymczasowych? Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z oferty agencji zatrudnienia

Antoni Kwapisz
20.05.2022

Zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych rośnie w zawrotnym tempie. Z jednej strony jest to spowodowane ogromnymi potrzebami kadrowymi polskich pracodawców, a z drugiej niepewnością jutra – firmy obawiają się nadchodzących zawirowań gospodarczych i niekoniecznie chcą brać na siebie długoterminowe zobowiązania pracownicze. Jeśli sam rozważasz skorzystanie z pracowników tymczasowych, to nie szukaj ich na własną rękę. O wiele lepszym pomysłem będzie nawiązanie współpracy z agencją zatrudnienia. Dlaczego? Poznaj najważniejsze argumenty.

Szybka reakcja na potrzeby kadrowe Twojej firmy

Z problemami kadrowymi już tak jest, że trzeba je rozwiązywać niemal od ręki. Skoro firma pilnie potrzebuje dodatkowych pracowników, to nie może na nich czekać tygodniami czy miesiącami. Jest to kluczowy argument przemawiający za skorzystaniem z pomocy profesjonalnej agencji zatrudnienia.

Spójrz: agencja pracy dysponuje własnym zapleczem pracowników, którzy są gotowi podjąć pracę w Twoim przedsiębiorstwie w każdej chwili. Unikasz w ten sposób czasochłonnego procesu rekrutacyjnego, który w dodatku nigdy nie daje 100% gwarancji powodzenia.

Agencja zatrudnienia dostarcza wyłącznie zweryfikowanych pracowników

To ważny argument, ponieważ żadna firma nie może sobie pozwolić na dopuszczenie do pracy osób nieodpowiedzialnych, o których w zasadzie nic nie wie. Obowiązek zweryfikowania pracowników ciąży na agencji zatrudnienia, która gwarantuje swojemu klientowi pełne bezpieczeństwo w tym zakresie.

Oczywiście odpowiedzialność agencji nie kończy się wraz z oddelegowaniem pracowników do firmy klienta. Przez cały czas korzystania z usługi outsourcingu pracowniczego możesz liczyć na pełne wsparcie ze strony koordynatora projektu, który będzie rozwiązywać ewentualne problemy, załagadzać sytuacje konfliktowe i reagować, gdy tylko zgłosisz jakieś obiekcje w stosunku do pracowników.

Kompleksowa obsługa

Ogromną zaletą skorzystania z pomocy agencji zatrudnienia jest to, że de facto zamawiasz tutaj usługę, w której skład wchodzą takie elementy, jak:

  • rekrutacja odpowiednich pracowników,
  • legalizacja pracy,
  • skierowanie pracowników do pracy w Twojej firmie,
  • transport do firmy i do miejsca zamieszkania (jest to szczególnie ważne w przypadku cudzoziemców),
  • opieka dwujęzycznego koordynatora projektu (standard w przypadku usługi realizowanej przez solidne agencje),
  • rozliczanie godzin pracy, pełna obsługa kadrowo-płacowa pracowników.

W praktyce więc pozostaje Ci tylko przygotowanie stanowisk dla pracowników i wyznaczenie im konkretnych obowiązków. Resztą zajmują się eksperci z agencji.

Optymalizacja kosztów działalności

Warto wyraźnie podkreślić, że pośrednictwo agencji zatrudnienia jest usługą, którą fachowo określamy mianem outsourcingu lub leasingu pracowniczego. Co to oznacza dla klienta agencji? Same korzyści z punktu widzenia optymalizacji kosztów działalności.

Nie tworzysz nowych etatów, nie ponosisz kosztów związanych z obsługą kadrową i płacową, nie odprowadzasz składek za pracowników. Zamawiasz usługę realizowaną w modelu B2B, rozliczaną na podstawie faktury i tym samym zaliczaną do kosztów uzyskania przychodu. Jest to zatem najtańszy model zatrudnienia i wsparcia zespołu dodatkowymi pracownikami.

Pracowników tymczasowych na stanowiska niewymagające specjalnych kwalifikacji dostarczy Ci agencja zatrudnienia. Oferuje ona często m.in. dostęp do pracowników sezonowych oraz bardzo korzystny outsourcing pracowniczy cudzoziemców.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.