Dlaczego warto powierzyć pozyskanie pracownika agencji HR?

Marek Szydełko
05.03.2021

Agencje HR mają w ostatnich latach bardzo dużo pracy. Wynika to z niskiej stopy bezrobocia, a co za tym idzie z coraz większych trudności z pozyskaniem pracowników, jakie zgłaszają firmy. Tego problemu doświadczyło około 70% przedsiębiorstw w naszym kraju. Jeśli sam od dłuższego czasu bezskutecznie rekrutujesz pracowników, to skorzystaj z pomocy agencji HR. Sprawdź, jakie przynosi to korzyści.

Oszczędność czasu

Dobra agencja HR może przejąć od klienta wszystkie obowiązki związane z obsługą procesu rekrutacyjnego. Dzięki temu przedsiębiorca oszczędza mnóstwo czasu, który może poświęcić na bardziej produktywne działania, na przykład pozyskiwanie nowych klientów czy generalnie rozwijanie swojego biznesu.

Oszczędność nerwów

Prowadzenie rekrutacji jest bardzo stresujące i angażujące – tak dla pracodawcy, jak i pracowników zaangażowanych w ten proces. Wiążę się to z dużą odpowiedzialnością, którą dziś można całkowicie przerzucić na profesjonalną agencję HR.

Mniejsze ryzyko

Dobra agencja HR doskonale zna metody weryfikowania kandydatów. Na początku zawsze opracowywany jest profil idealnego kandydata, do którego dopasowuje się kolejne osoby przysyłające swoje aplikacje. Doświadczony rekruter potrafi wychwycić zachowania kandydata, które zdradzają, że np. nie posiada on odpowiednich kwalifikacji i nieco nagiął fakty w swoim CV. Dzięki temu znacząco maleje ryzyko zatrudnienia osoby, która nie nadaje się na dane stanowisko lub nie byłaby w stanie spełnić oczekiwań pracodawcy.

To dużo tańsze rozwiązanie

Oczywiście agencja HR musi otrzymać wynagrodzenie za swoją pracę, co stanowi główną barierę powstrzymującą przedsiębiorców przed zlecaniem rekrutacji zewnętrznym podmiotom. Na całą tę sprawę warto jednak spojrzeć z zupełnie innej strony.

Zastanów się, czy naprawdę stać Cię na to, aby utrzymywać nieobsadzony etat? Czy możesz sobie pozwolić na to, aby zatrudnić osobę, którą po kilku miesiącach trzeba będzie zwolnić? Czy nadal chcesz obciążać dodatkowymi zadaniami pracowników, którzy mają coraz mniej energii i motywacji? Czy możesz odrzucać atrakcyjne zlecenia z powodu braków kadrowych?

Wszystko to wiąże się z konkretnymi stratami, których można łatwo uniknąć powierzając rekrutację profesjonalistom i szybko pozyskując odpowiedniego pracownika do firmy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.