Program do fakturowania online: Taxeon

Jerzy Biernacki
22.10.2020

Taxeon to bardzo ciekawy program do fakturowania online, który jest dostępny od kilku lat i całkiem nieźle radzi sobie na rynku. Jest to w dużej mierze zasługa bardzo przejrzystych zasad korzystania z tego programu do faktur, a jak wiadomo – przedsiębiorcy lubią mieć wszystko na czarno na białym, bez ukrytych kosztów. Sprawdźmy więc, jakie funkcje ofertuje program do fakturowania online Taxeon.

Koszty

Zacznijmy od kosztów, ponieważ – jak wspomnieliśmy wcześniej – jest to duża zaleta programu do fakturowania online Taxeon. Cennik jest bardzo krótki, a przy tym dość atrakcyjny. Za dostęp do programu płacimy 19 złotych netto miesięcznie przy umowie na rok lub 25 złotych netto miesięcznie, jeśli nie chcemy wiązać się z dostawcą oprogramowania na tak długo. Program do wystawiania faktur Taxeon można wypróbować za darmo przez 30 dni. Co ważne, płacąc 19 lub 25 złotych netto miesięcznie, zyskujemy dostęp do wszystkich funkcjonalności programu.

Integracja z innymi programami

Producent programu nie podaje zbyt wielu szczegółów na temat integracji z innym oprogramowaniem, chociażby systemami bankowości elektronicznej. Pewne jest, że wystawiając fakturę możemy pobrać dane kontrahenta bezpośrednio z bazy Głównego Urzędu Statystycznego. Taxeon jest również zintegrowany z JPK, umożliwiając wysyłanie plików bezpośrednio do organów administracji skarbowej.

Obsługa

Taxeon to dość prosty i niespecjalnie rozbudowany program do fakturowania online, co niekoniecznie musi być wadą. Zależy, kto będzie z niego korzystać. Ten program do wystawiania faktur w chmurze będzie odpowiednim wyborem dla początkujących przedsiębiorców, którzy na tym etapie chcą przede wszystkim ograniczać koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Taxeon posiada wszystkie potrzebne funkcje, jak prowadzenie KPiR, rozliczanie się z ZUS, rozliczanie VAT, fakturowanie, ewidencjonowanie środków trwałych czy rozliczanie kosztów pojazdu.

Wygląd faktury

Faktura online wystawiona za pośrednictwem Taxeon prezentuje się schludnie, ale nie mamy możliwości ingerowania w jej układ. Można natomiast dodać logotyp firmy, aby zwiększyć wiarygodność dokumentu.

Wysyłka faktur

Fakturę VAT można wysłać bezpośrednio do kontrahenta – warto podkreślić, że dokumenty są przekazywane bez załączników, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo. Oczywiście można również wysłać fakturę na własny adres e-mail czy pobrać ją na dysk komputera.

Korzystanie z programu

Taxeon to prosty w obsłudze program do fakturowania, który działa w chmurze – dzięki temu możemy z niego korzystać z dowolnego miejsca na świecie, gdzie tylko mamy dostęp do Internetu. Program umożliwia przeniesienie całej firmowej księgowości do chmury. Póki co nie jest dostępna aplikacja mobilna (logowanie przez przeglądarkę).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie