Zalety fakturowania online

Mariusz Siwko
06.08.2020

Wciąż wielu przedsiębiorców uważa fakturowanie online za mało poważne, niebezpieczne i niefunkcjonalne, pozostając wiernymi tradycyjnej metodzie wystawiania faktur papierowych. Tymczasem powyższe zarzuty w ogóle nie znajdują potwierdzenia w faktach. Tak naprawdę fakturowanie online jest niezwykle wręcz wygodne, i to zarówno dla wystawcy, jak i odbiorcy dokumentu. Jeśli sam nadal nie przeszedłeś na faktury elektroniczne, to spróbuj się do tego przekonać, wcześniej poznając najważniejsze zalety tego rozwiązania.

To bardzo łatwe!

Fakturowanie online jest zdecydowanie najłatwiejszą opcją wystawiania dokumentów sprzedaży. Wystarczy mieć dostęp do programu lub aplikacji internetowej – często takie narzędzia udostępniają przedsiębiorcom banki. Wystawienie dokumentu zajmie Ci kilka chwil, a jeśli masz stałych kontrahentów, to możesz w znacznym stopniu zautomatyzować proces sprzedaży i fakturowania (chociażby dzięki oprogramowaniu klasy ERP). Trudno sobie wyobrazić prostszy sposób na rozwiązanie kwestii wystawiania faktur.

Szybka wysyłka faktury do kontrahenta

To ogromna zaleta fakturowania online, którą docenią szczególnie ci przedsiębiorcy, którym zależy na jak najszybszym otrzymaniu przelewu. Jeśli współpracujesz z kontrahentami z całej Polski czy nawet z innych krajów, to dobrze wiesz, jak dużo czasu może zająć dostarczenie papierowej faktury przez pocztę. Wysyłka elektronicznej faktury drogą mailową następuje natychmiast.

Uproszczone przechowywanie faktur

Przechowywanie faktur w formie papierowej jest bardzo uciążliwe, zabiera mnóstwo czasu i oczywiście zajmuje miejsce w biurze. W dodatku rodzi to poważne ryzyko zagubienia dokumentów, co będzie problemem chociażby w razie konieczności sporządzenia korekty, nie wspominając już o kontroli skarbowej. Katalogowanie i przechowywania faktur elektronicznych jest pod tym względem bezkonkurencyjnie funkcjonalne.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Pewnie nigdy się nad tym nie zastanawiałeś, ale czy wiesz, że drukując faktury tracisz mnóstwo pieniędzy – i to zupełnie bez sensu? To tysiące kartek papieru, dziesiątki zużytych tonerów, amortyzacja sprzętu drukującego, no i oczywiście niepoliczalny koszt pracy. Przechodząc na fakturowanie online oszczędzisz naprawdę dużo pieniędzy, w dodatku nie dezorganizując pracy firmy, a wręcz ją upraszczając.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.