Program do fakturowania online: Systim

Mateusz Nowak
09.10.2020

Systim to rozbudowany program do fakturowania online, który powinien zainteresować przedsiębiorców szukających czegoś więcej, niż tylko prostego narzędzia do wystawiania dokumentów sprzedaży. Mamy tutaj do czynienia z kompleksowym systemem umożliwiającym pełne zarządzanie firmową księgowością, zwłaszcza po zdecydowaniu się na wariant z modułem Księgowość. Przyjrzeliśmy się bliżej temu programowi do wystawiania faktur online i opisujemy jego najważniejsze cechy.

Koszt

Producent oferuje szeroki wybór pakietów, dzięki czemu nie ma problemu ze znalezieniem takiego rozwiązania, które będzie mieścić się w budżecie przedsiębiorcy, a jednocześnie zapewni mu dostęp do wszystkich potrzebnych funkcjonalności.

Najtańszy jest pakiet „Faktury” w cenie 8 złotych netto miesięcznie przy umowie na 1 rok. Dostajemy tutaj możliwość wystawiania faktur online, eksport do programów księgowych, wystawianie faktur korygujących czy obsługę płatności, kasy i banku. Jeśli dodatkowo potrzebujesz modułu do obsługi magazynu, to taki pakiet kosztuje już 12 złotych netto miesięcznie.

Dodajmy również, że program do fakturowania online Systim można bezpłatnie przetestować po założeniu darmowego konta.

Integracja z innymi programami

Program od wystawiania faktur online jest zintegrowany między innymi z systemem informatycznym Ministerstwa Finansów (wysyłka JPK), bazą Głównego Urzędu Statystycznego, pozwala weryfikować kontrahentów na „białej liście” podatników VAT oraz w unijnej bazie VAT. Do tego dochodzi integracja z systemami bankowości elektronicznej oraz dostawcami usługi płatności internetowych. Warto podkreślić, że program jest zintegrowany z Allegro i oprogramowaniem do tworzenia sklepów internetowych.

Obsługa

Początkowo ten program do fakturowania online może sprawiać wrażenie dość skomplikowanego w obsłudze, jednak już po kilku chwilach okazuje się być dostatecznie funkcjonalny i przyjazny użytkownikowi. Zakres dostępnych opcji jest uzależniony od wybranego pakietu. W wariancie „Fakturowanie” otrzymujemy bezpłatne wsparcie techniczne za pośrednictwem poczty e-mail.

Wygląd faktury

Mamy bardzo szerokie możliwości w zakresie personalizowania wyglądu faktury. Poza dodaniem własnego logotypu, możemy również zmodyfikować stopkę , ustawić indywidualną numerację dokumentów, zmienić czcionkę czy kolorystykę.

Wysyłka faktur

Faktury VAT są wysyłane do kontrahentów bezpośrednio z poziomu programu. Można je także importować do pliku PDF i załączyć do wiadomości e-mail wysyłanej z własnej poczty. Wartościową funkcją jest możliwość automatycznego wysyłania faktur cyklicznych. Producent udostępnia również alert o terminie płatności oraz rozbudowane opcje windykacji należności, w tym automatyczne naliczanie odsetek.

Korzystanie

Z programu do fakturowania online Systim możesz korzystać po założeniu konta i zalogowaniu się do interfejsu. Zrobisz to za pośrednictwem przeglądarki internetowej – wystarczy wpisać adres www.systim.pl. Założenie konta jest darmowe. Producent nie udostępnia aplikacji mobilnej, natomiast strona jest responsywna, czyli poprawnie wyświetla się na ekranach urządzeń mobilnych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie