Program do fakturowania online: intaxo

Marek Szydełko
28.09.2020

Szukając dobrego programu do fakturowania online zdecydowanie warto zwrócić uwagę na intaxo. To jedna z popularniejszych tego typu usług na polskim rynku, która wyróżnia się przede wszystkim bardzo korzystną ceną, przejrzystym interfejsem oraz całkiem niezłą funkcjonalnością. Jakie są najmocniejsze strony programu do wystawiania faktur intaxo? Co warto o nim wiedzieć i dla kogo będzie to odpowiednia propozycja? Przeczytaj naszą analizę.

Koszty

Program do fakturowania online intaxo jest dostępny w trzech wariantach cenowych. Zacznijmy od tego zupełnie darmowego. Bezpłatny program do wystawiania faktur online ma oczywiście pewne ograniczenia, a najważniejszym z nich jest limit dokumentów – ich liczba została ograniczona do zaledwie 3 w miesiącu. Wariant darmowy powinien więc zaspokoić potrzeby co najwyżej osób samozatrudnionych.

Jeśli chodzi o opcje płatne, to mamy tutaj do wybory dwa rozwiązania:

Integracja z innymi programami

Pod tym względem prezentowany program do fakturowania online niestety niespecjalnie się wyróżnia. Mamy wewnętrzną integrację z program magazynowym oraz automatyczne pobieranie danych kontrahenta z bazy GUS, jak również białej księgi podatników VAT.

Obsługa

Korzystanie z programu jest bardzo łatwe, poradzi sobie z tym każdy, nawet początkujący przedsiębiorca. Podobać może się przejrzysty interfejs. Mamy tutaj możliwość edycji wystawionych faktur, możemy również korzystać z wsparcia technicznego drogą mailową lub telefonicznie.

Wygląd faktury

Modyfikacja wyglądu faktury sprowadza się w zasadzie tylko do umieszczenia na szablonie logotypu firmy – faktem jest jednak, że zdecydowanej większości przedsiębiorców to wystarczy. Warto zauważyć, że istnieje możliwość wystawienia faktury w kilkunastu językach z automatycznym przeliczeniem kwoty na obcą walutę po aktualnym kursie Narodowego Banku Polskiego. To duże udogodnienie dla przedsiębiorców sprzedających za granicę.

Wysyłka faktur

Dokumenty wystawione w programie do fakturowania online intaxo są wysyłane w formie elektronicznej – można zlecić wysyłkę bezpośrednio do kontrahenta, jak również na własny adres mailowy.

Korzystanie z programu

Program do wystawiania faktur online intaxo jest dostępny z poziomu przeglądarki internetowej pod adresem www.intaxo.pl. Od pewnego czasu z tego narzędzia można też korzystać w formie aplikacji mobilnej, do pobrania na urządzenia z systemem iOS i Android.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.