Płynne membrany dachowe - hydroizolacja dachów

Maciej Piwowski
19.10.2021

Dach wielkopowierzchniowy jest elementem, który jest bardzo narażony na działanie warunków atmosferycznych. Zarówno jeżeli chodzi o temperatury skrajnie wysokie jak i niskie oraz różnego rodzaju opady śniegu, deszczu czy też gradu. Oprócz tego źle zaprojektowany dach wielkopowierzchniowy bez odpowiedniego spływu będzie zatrzymywał wodę po deszczu lub śnieg. Dlatego bardzo ważne jest, aby wykonać na nim odpowiednią hydroizolacje. Prace te powinny zostać zlecone specjalistom, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

Czym można izolować dach?

Wciąż do jednego z najpopularniejszych rozwiązań należy zaliczyć papę. W niektórych wypadkach jest to wciąż dobre rozwiązanie, jednak należy pamiętać, że ma ono swoje wady. Po pierwsze papa jest tylko na pewien okres czasu. Z biegiem lat zaczyna ona pękać i się rozwarstwiać, a co za tym idzie traci szczelność. Drugim problemem jest brak możliwości odparowania wody, która zgromadzi się miedzy nią a dachem. Prowadzić do może do rozwoju pleśni i grzybów. Następną wadą są ograniczenia technologiczne, można ją stosować na prostych dachach. Jeżeli konstrukcja dachu jest bardziej złożona, to skorzystanie z papy będzie utrudnione. Dodatkowo przy antenach jak i klimatyzatorach trudno jest okleić papą. Z tego powodu konieczne jest w niektórych miejscach poszukanie innych rodzajów hydroizolacji. Idealnie sprawdzą się do tego membrany płynne.

Jak działa membrana płynna?

Czym jest i jak działa membrana płynna? Po pierwsze można ją aplikować w łatwy sposób za pomocą wałka, pędzla lub natryskowo. Membrana płynna ma taką strukturę, że dopiero po kontakcie z podłożem twarzy stałą warstwę, która jest odporna na czynniki atmosferyczne. Oprócz tego odporna jest na korozje oraz działanie różnych mikroorganizmów. W przeciwieństwie do papy nie prowadzi do powstawania pleśni ani grzybów. Dzięki sposobowi aplikacji można uszczelniać wspomniane wcześniej problematyczne miejsca jak łączenie przy antenie czy też przy klimatyzacji. Membranę płynną można nakładać na dachy zarówno płaskie jak i pochyłe. Gwarantuje ona bardzo dużą szczelność.

Membrany płynne można być stosowana na dachach wykonanych z różnych materiałów. Aplikacja jest szybka i bezproblemowa. Po aplikacji uzyskamy zarówno szczelny dach jak i estetyczny jego wygląd. Przed nałożeniem płynnej membrany należy zagruntować dach. Dla wzmocnienia efektu na można nałożyć powłokę ochronną, która odbija promieniowanie słoneczne. Pełną ofertę znajdziecie na stronie chemiabudowlana.eu. Płynne membrany można stosować w każdym klimacie.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie