Edukacyjny przewodnik po świecie pożyczek gotówkowych online

Marek Szydełko
29.08.2023

Chcesz pożyczyć pieniądze szybko, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu? Sięgnij po pożyczkę online w 15 minut. W artykule omówimy 5 rzeczy, które warto o nich wiedzieć.

Szybka pożyczka online jest skutecznym sposobem na ekspresowe pozyskanie potrzebnej gotówki. Dodatkowe środki możesz otrzymać nawet kilkanaście minut po złożeniu wniosku, a całą procedurę, łącznie z zawarciem umowy, zrealizujesz online, bez wychodzenia z domu, niezależnie od lokalizacji i godzin pracy oddziałów instytucji finansowej.

1. Czym jest pożyczka gotówkowa online?

Pożyczka gotówkowa online to jeden z najpopularniejszych produktów finansowych oferowanych przez banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Jest to umowa pomiędzy pożyczkodawcą (instytucją finansową) a pożyczkobiorcą (klientem). Zgodnie z zapisami dokumentu pożyczkodawca udostępnia pożyczkobiorcy określoną kwotę na wskazany w umowie okres. Obowiązkiem pożyczkobiorcy jest natomiast spłata rat w terminach wskazanych w harmonogramie spłaty. Co ważne – zaciągnięcie pożyczki gotówkowej online jest możliwe bez wizyty w oddziale instytucji finansowej. Wszystkie czynności, łącznie z zawarciem umowy, wykonasz przy pomocy komputera, tabletu lub smartfona z dostępem do internetu. Pożyczki online bez zaświadczeń są więc skutecznym sposobem na pożyczenie pieniędzy szybko, wygodnie i bez zbędnych formalności.

2. Na jaki cel można przeznaczyć pieniądze z internetowej pożyczki na raty?

Dużą zaletą internetowej pożyczki na raty jest możliwość przeznaczenia pieniędzy na dowolny cel. Mogą być to nieprzewidziane wydatki (np. naprawa samochodu), zakup wymarzonego sprzętu RTV czy sfinansowanie kosztownego zabiegu medycznego.

3. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać dodatkowe środki?

Każdy pożyczkodawca stawia wnioskującym o dodatkowe środki własne wymagania. Z powodzeniem można uznać jednak, że pożyczkę gotówkową online otrzyma osoba pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, dysponująca dowodem osobistym, numerem PESEL oraz wymaganą przez instytucję finansową zdolnością kredytową.

4. Pożyczki online na raty – czy są bezpieczne?

Każdego dnia instytucje finansowe dokładają wszelkich starań, aby skutecznie zabezpieczyć pieniądze i dane osobowe swoich klientów. Pożyczanie przez internet jest więc nie tylko szybkie i wygodne, ale także bezpieczne. Aby zapobiegać pożyczaniu pieniędzy na skradzione lub wyłudzone dane, pożyczkodawcy stosują nowoczesne metody weryfikacji tożsamości wnioskujących. Dzięki nim mogą zachować pewność, że pożyczkobiorca jest tą osobą, za którą się podaje, i nikt się pod niego nie podszywa. Pamiętaj jednak, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo pożyczania przez internet ponosi nie tylko pożyczkodawca, ale także Ty. Korzystając z usług finansowych online, nie używaj niezabezpieczonej sieci internetowej, regularnie aktualizuj przeglądarkę i program antywirusowy, nie zapisuj i nie podawaj nikomu swoich danych do bankowości internetowej.

5. Pożyczki online w 15 minut – jak wybrać najlepszą?

Internetowa pożyczka długoterminowa to produkt dostępny w większości instytucji finansowych. Jak znaleźć tę, która najlepiej odpowie na Twoje potrzeby? Kluczem do podjęcia trafnej decyzji jest porównanie ofert różnych pożyczkodawców w oparciu o poniższe parametry:

  • dostępne kwoty i okresy spłaty. Zanim wybierzesz pożyczkodawcę, sprawdź, która instytucja pożyczy Ci taką kwotę, jakiej potrzebujesz, oraz umożliwi rozłożenie spłaty na optymalną dla Ciebie liczbę rat;
  • Koszty pożyczki gotówkowej to nie tylko oprocentowanie. To, ile zapłacisz za pożyczone pieniądze, najlepiej zilustruje wskaźnik RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Uwzględnia ona wszystkie koszty towarzyszące pożyczeniu pieniędzy w skali roku;
  • tempo wydania decyzji. Jeśli potrzebujesz pieniędzy na przysłowiowe wczoraj, przed złożeniem wniosku koniecznie sprawdź, w jakim czasie pożyczkodawca wyda decyzję i wypłaci pieniądze. Dzięki temu unikniesz przedłużającego się oczekiwania na pożyczone środki;
  • możliwość zawarcia umowy bez konieczności wizyty w oddziale. Czasem zdarza się, że jako pożyczkę online określa się produkt z możliwością złożenia wniosku przez internet i koniecznością zawarcia umowy w oddziale. Jeśli chcesz ograniczyć formalności, zaoszczędzić czas i pożyczyć pieniądze naprawdę wygodnie, upewnij się, że wybrany przez Ciebie pożyczkodawca pozwala na realizację całego procesu online.

Źródło:

https://direct.money.pl/ranking-kredytow-gotowkowych

Artykuł sponsorowany

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.