Czysty i dochodowy biznes bez wysiłku

Jerzy Biernacki
29.04.2021

Szukasz pomysłu na dobry biznes, który zdywersyfikuje Twój portfel inwestycyjny? A może taki, który pozwoli Ci zrezygnować z etatu i da więcej czasu dla siebie?

Mamy dla Ciebie optymalną propozycję! Coraz popularniejszymi biznesami stają się te, które dają dochód pasywny. Jednym z tego typu pomysłów na biznes są myjnie bezdotykowe. Wielu przedsiębiorców myśli o inwestycji w ten interes, ponieważ ma on wiele zalet. W poniższym wpisie postaramy się przybliżyć te najważniejsze.

Ile można zarobić na myjni bezdotykowej?

Nikogo nie powinno dziwić, że zysk z myjni samoobsługowej to jedno z zagadnień, jakie najbardziej interesuje przyszłych inwestorów. Biznes powinien bowiem przynosić jak największe dochody. Dobrze jest również, jeżeli włożone w niego pieniądze szybko zaczynają się zwracać. Czy zatem warto inwestować w myjnię bezdotykową? Na czas zwrotu z inwestycji wpływają następujące czynniki:

  • odpowiednia lokalizacja: przy ruchliwej drodze na obszarach zamieszkałych (gdzie ok. 90% klientów to lokalni mieszkańcy);
  • odpowiednio dobrana liczba stanowisk do lokalizacji: im lepsze miejsce, tym bardziej opłaca się zainwestować w większą liczbę stanowisk;
  • odległość od konkurencji;
  • wysoka jakość posiadanego wyposażenia: skutkuje to lepszą jakością mycia oraz zmniejsza ryzyko awarii;
  • cena za mycie, która powinna być dobrana do uwarunkowań rynkowych.

Co musi wiedzieć właściciel myjni samoobsługowej?

Istotne jest nie tylko to, ile można zarobić na myjni bezdotykowej, ale również kompetencje, jakie trzeba posiadać, aby takową otworzyć. Wielu przedsiębiorców obawia się, że nie ma wystarczającej wiedzy na temat instalacji i obsługi niezbędnych urządzeń. Nie jest to jednak żaden problem, gdyż nie trzeba robić wszystkiego samemu. Budowę myjni najlepiej zlecić doświadczonej firmie, która doradzi najlepsze rozwiązania. Firma Corrimex sprzedaje i serwisuje myjnie, których producentem jest niemiecka firma Christ, budująca myjnie od lat 60tych XX wieku. Firma Corrimex istnieje w branży od 1991 roku i cieszy się zaufaniem wielu inwestorów. Eksperci z Corrimex doradzą ile stanowisk zaplanować, wskażą najlepszy rodzaj zadaszenia a następnie zamontują konstrukcję i urządzenie i uruchomią myjnie.

Myjnie marki Christ charakteryzuje długie i bezawaryjne działanie oraz wysoka kultura techniczna. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na rentowność myjni. Konieczność naprawy niskiej jakości sprzętu jest przeważnie dosyć częsta, bywa również kosztowna, dlatego najlepiej inwestować w wyposażenie cieszące się dobrą renomą.

Czy myjnia bezdotykowa to dobry biznes?

Myjnie samoobsługowe potrafią generować wysokie przychody, przy relatywnie niskich kosztach stałych. Jedną z ich największych zalet jest to, że nie trzeba zatrudniać personelu do ich codziennej obsługi. Dzięki temu da się zachować znaczną część pieniędzy pozostawianych przez klientów, które w przypadku innych interesów należy przeznaczyć na pensje pracowników, ubezpieczenia etc. Ponadto prowadzenie myjni bezdotykowej nie wymaga znacznego zaangażowania. Taka myjnia działa sama, wystarczy poświęcić jej godzinę dziennie, podczas której należy:

  • sprawdzić sterownik główny myjni,
  • wyciągnąć gotówkę z automatów,
  • wyczyścić urządzenia na stanowiskach,
  • uzupełnić środki chemiczne,
  • sprawdzić ewentualne uszkodzenia.

Rentowność myjni bezdotykowej jest więc zależna od kilku rzeczy. Co za tym idzie, ciężko określić przeciętne przychody. Wahają się one w granicach od parunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Nikt więc nie musi się już zastanawiać, czy myjnia bezdotykowa to dobry biznes, ponieważ odpowiedź nasuwa się sama. Jeżeli nie posiada się zbyt dużego wkładu własnego na uruchomienie myjni, warto udać się do instytucji udzielającej finansowania, gdzie można skorzystać z wielu, często atrakcyjnych form finansowania lub skorzystać z dotacji unijnych.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie