Program do fakturowania online: Fakturowo

Antoni Kwapisz
16.09.2020

Fakturowo to jeden z takich programów do fakturowania online, które z pewnością przypadną do gustu przedsiębiorcom szukającym prostego, łatwego w obsłudze i przede wszystkim niedrogiego narzędzia do załatwiania podstawowych spraw księgowych w swoich firmach. W zamian za opłacenie naprawdę atrakcyjnie wycenionego abonamentu zyskujemy dostęp do całkiem długiej listy funkcjonalności, które powinny w zupełności wystarczyć chociażby osobom samozatrudnionym. Nie przedłużajmy i przyjrzyjmy się możliwościom programu do wystawiania faktur Fakturowo.

Koszty

Z programu do wystawiania faktur online Fakturowo można korzystać zupełnie za darmo – ale wówczas wystawimy tylko 3 faktury sprzedażowe dziennie. Dostępny jest również bardziej rozbudowany, 100-dniowy okres testowy wymagający rejestracji. Jeśli program przypadnie przedsiębiorcy do gustu, pozostanie wykupienie abonamentu – cena jest bardzo atrakcyjna, ponieważ roczna opłata wynosi tylko 50 złotych brutto. Do tego trzeba doliczyć jednorazowy koszt (50 zł brutto), jeśli chcemy uzyskać dostęp do API programu.

Integracja z innymi programami

Ten program do fakturowania online jest zintegrowany z bazą Głównego Urzędu Statystycznego („zasysanie” danych kontrahenta prosto z bazy) oraz z systemem informatycznym Ministerstwa Finansów, co umożliwia wysyłanie plików JPK. Nie znaleźliśmy informacji, czy program został zintegrowany z np. systemami bankowości elektronicznej.

Obsługa

Na pierwszy rzut oka program może się wydawać dość nieprzyjazny, a na pewno archaiczny pod względem designu, jednak szybko można się do tego przyzwyczaić. Obsługa programu do wystawiania faktur online Fakturowo nie jest skomplikowana, wszystko odbywa się z poziomu przejrzystego interfejsu.

Wygląd faktury

Mocną stroną tego programu do fakturowania online jest fakt, iż użytkownik może istotnie zmienić wygląd wystawionej faktury – jest to ważne z punktu widzenia kreowania profesjonalnego wizerunku firmy. W ramach płatnego abonamentu możemy nie tylko dodać logotyp firmy, ale także zmienić informacje w stopce. Ponadto istnieje możliwość zmiany języka (do wyboru 22 wersje językowe) oraz waluty (153 rodzaje walut).

Wysyłka faktur

Wystawione faktury można wysyłać bezpośrednio do kontrahentów, ale wyłącznie w płatnej wersji programu. W wariantach darmowych dokument można tylko pobrać na dysk urządzenia i załączyć do wiadomości e-mail w swoim programie pocztowym.

Korzystanie z programu

Z tego programu do wystawiania faktur online można korzystać zarówno z poziomu komputera (przez przeglądarkę internetową po wpisaniu adresu www.fakturowo.pl), jak i za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Dużym atutem tej usługi jest fakt, iż interfejs automatycznie dopasowuje się do wielkości ekranu – jest responsywny.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.