Wynajem toalet przenośnych: koszty vs. korzyści

Marek Szydełko
19.02.2024

Zaplecze sanitarne podczas wydarzenia w plenerze to standard, a niekiedy wręcz wymóg prawny. Z mobilnych toalet i kontenerów korzystają zarówno pracownicy zatrudnieni na placach budowy, jak i uczestnicy koncertów, festiwali czy konferencji. Na tymczasowe sanitariaty stawiają także organizatorzy obozów czy biwaków. Czy wynajem mobilnych toalet się opłaca? A może lepiej zainwestować w takie obiekty na własność?

Kiedy warto wynająć toaletę mobilną?

Zaplecze sanitarne może być potrzebne jednorazowo, w regularnych odstępach czasu lub na stałe. Wszystko zależy od charakteru Twojej działalności lub specyfiki wydarzenia, które organizujesz. Jeśli okazjonalne przygotowujesz np. koncert w plenerze lub konferencję, wynajem toi-toi opłaci Ci się bardziej niż zakup toalety tymczasowej.

Dla przedsiębiorcy, który stale organizuje place budowy, zakup mobilnych toalet nie będzie aż tak odczuwalny finansowo, jednak również w tym przypadku wynajem niekiedy opłaca się bardziej.

Zalety wynajmu toalet mobilnych

Toaleta tymczasowa to obiekt sanitarny. To oznacza, że w specjalnym zbiorniku będą gromadzić się nieczystości wynikające z jego użytkowania. Jeśli kupisz toaletę typu toi-toi na własność, w twojej gestii będzie zorganizowanie sprzątania, konserwacji i opróżniania zbiornika z fekaliami. Właśnie tego aspektu dotyczy najważniejsza zaleta wynajmu sanitariatów.

Decydując się na wynajem toalety mobilnej, klient nie musi martwić się w zasadzie o nic. Po ustaleniu zakresu zamówienia i jego wycenie dostarczymy obiekt we wskazane miejsce, posadowimy go, w trakcie trwania umowy obsłużymy go zgodnie z ustalonym harmonogramem, a na koniec odbierzemy – wyjaśnia przedstawiciel Biura Obsługi Klienta firmy mToilet.

Taka kolejność działań to już standard dla producentów i dostawców mobilnych sanitariatów.

Jakie są pozostałe zalety korzystania z tymczasowych toalet?

  • Łatwość transportu i instalacji – na specjalnie skonstruowanym samochodzie obiekt typu toi-toi można dostarczyć niemal wszędzie, o ile do wybranej lokalizacji istnieje droga dojazdowa. Problemu nie stanowi także posadowienie obiektu we wskazanym miejscu, nawet jeśli teren jest nierówny.
  • Szeroka oferta modeli i wyposażenia – ze względu na popularność mobilnych rozwiązań producenci kontenerów i toalet przenośnych nie mogą stać w miejscu. Na rynku jest więc dostępny szeroki wachlarz rozwiązań – mobilną toaletę można dopasować do swoich oczekiwań, ale i możliwości finansowych.
  • Prostota i trwałość konstrukcji – nowoczesne toalety mobilne są produkowane z myślą o wielokrotnym użytku nawet trudnych warunkach pogodowych. Wysoka jakość materiałów oraz prosta konstrukcja sprawiają, że obiekt tego typu będzie stabilny i funkcjonalny niezależnie od warunków wokół.

Jakie są koszty wynajmu toalety typu toi-toi?

W przypadku wynajmu mobilnych toalet dostawcy pobierają zwykle opłatę za każdy dzień trwania umowy. Obejmuje ona nie tylko użytkowanie obiektu; firma, z którą podejmiesz współpracę, w ramach umówionych kosztów:

  • dostarczy toaletę we wskazane miejsce,
  • zamontuje ją,
  • zajmie się jej obsługą i opróżnianiem,
  • na koniec odbierze obiekt.

A zatem jako klient nie będziesz martwić się w zasadzie o żaden aspekt korzystania z toalety typu toi-toi.

Przy dłuższym okresie najmu opłata jest pobierana w trybie miesięcznym. Jakie to właściwie koszty? Kształtują się one w zależności od wybranego standardu, wielkości toalety i czasu trwania umowy. Średni wydatek tygodniowy wynosi 150-180 zł. Dłuższy najem mobilnej toalety może kosztować ok. 400 zł miesięcznie.

Uwzględniając fakt, że o konserwację i utrzymanie w czystości toalety nie musisz się wcale martwić, takie koszty wydają się optymalne. W przypadku zakupu sanitariatu typu toi-toi na własność trzeba zwykle zatrudnić osobę do jego obsługi. Firma wynajmująca obiekt będzie nie tylko o niego dbała, ale zrobi to z wykorzystaniem środków czyszczących bezpiecznych dla zdrowia użytkowników i stanu środowiska. Harmonogram ustalisz z nią indywidualnie, zgodnie ze swoimi preferencjami.

Wysoki standard, spersonalizowane podejście do klienta, doświadczenie rynkowe i szeroka gama produktów – to tylko niektóre z powodów, dla których warto rozważyć wynajem obiektu typu toi-toi zamiast zakupu.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie