Zaplecze sanitarne podczas wydarzenia w plenerze to standard, a niekiedy wręcz wymóg prawny. Z mobilnych toalet i kontenerów korzystają zarówno pracownicy zatrudnieni na placach budowy, jak i uczestnicy koncertów, festiwali czy konferencji. Na tymczasowe sanitariaty stawiają także organizatorzy obozów czy biwaków. Czy wynajem mobilnych toalet się opłaca? A może lepiej zainwestować w takie obiekty na własność?
Zaplecze sanitarne może być potrzebne jednorazowo, w regularnych odstępach czasu lub na stałe. Wszystko zależy od charakteru Twojej działalności lub specyfiki wydarzenia, które organizujesz. Jeśli okazjonalne przygotowujesz np. koncert w plenerze lub konferencję, wynajem toi-toi opłaci Ci się bardziej niż zakup toalety tymczasowej.
Dla przedsiębiorcy, który stale organizuje place budowy, zakup mobilnych toalet nie będzie aż tak odczuwalny finansowo, jednak również w tym przypadku wynajem niekiedy opłaca się bardziej.
Toaleta tymczasowa to obiekt sanitarny. To oznacza, że w specjalnym zbiorniku będą gromadzić się nieczystości wynikające z jego użytkowania. Jeśli kupisz toaletę typu toi-toi na własność, w twojej gestii będzie zorganizowanie sprzątania, konserwacji i opróżniania zbiornika z fekaliami. Właśnie tego aspektu dotyczy najważniejsza zaleta wynajmu sanitariatów.
– Decydując się na wynajem toalety mobilnej, klient nie musi martwić się w zasadzie o nic. Po ustaleniu zakresu zamówienia i jego wycenie dostarczymy obiekt we wskazane miejsce, posadowimy go, w trakcie trwania umowy obsłużymy go zgodnie z ustalonym harmonogramem, a na koniec odbierzemy – wyjaśnia przedstawiciel Biura Obsługi Klienta firmy mToilet.
Taka kolejność działań to już standard dla producentów i dostawców mobilnych sanitariatów.
Jakie są pozostałe zalety korzystania z tymczasowych toalet?
W przypadku wynajmu mobilnych toalet dostawcy pobierają zwykle opłatę za każdy dzień trwania umowy. Obejmuje ona nie tylko użytkowanie obiektu; firma, z którą podejmiesz współpracę, w ramach umówionych kosztów:
A zatem jako klient nie będziesz martwić się w zasadzie o żaden aspekt korzystania z toalety typu toi-toi.
Przy dłuższym okresie najmu opłata jest pobierana w trybie miesięcznym. Jakie to właściwie koszty? Kształtują się one w zależności od wybranego standardu, wielkości toalety i czasu trwania umowy. Średni wydatek tygodniowy wynosi 150-180 zł. Dłuższy najem mobilnej toalety może kosztować ok. 400 zł miesięcznie.
Uwzględniając fakt, że o konserwację i utrzymanie w czystości toalety nie musisz się wcale martwić, takie koszty wydają się optymalne. W przypadku zakupu sanitariatu typu toi-toi na własność trzeba zwykle zatrudnić osobę do jego obsługi. Firma wynajmująca obiekt będzie nie tylko o niego dbała, ale zrobi to z wykorzystaniem środków czyszczących bezpiecznych dla zdrowia użytkowników i stanu środowiska. Harmonogram ustalisz z nią indywidualnie, zgodnie ze swoimi preferencjami.
Wysoki standard, spersonalizowane podejście do klienta, doświadczenie rynkowe i szeroka gama produktów – to tylko niektóre z powodów, dla których warto rozważyć wynajem obiektu typu toi-toi zamiast zakupu.
Informacja prasowa