Finansowanie społecznościowe staje się coraz popularniejszym sposobem na dochód pasywny. Jest to nie tylko wygodna, ale tez stosunkowo bezpieczna metoda pomnażania kapitału. Na czym jednak polega? Eksperci Grupy Pracownia Finansowa wyjaśniają od czego zacząć inwestycje w nieruchomości w modelu crowdundingowym!
Nazwa crowdfunding powstała z połączenia dwóch angielskich słów – crowd (tłum) oraz funding (finansowanie). To zjawisko można więc określić jako finansowanie społecznościowe. Jest to sytuacja, w której twórca danego projektu lub inwestycji pozyskuje dobrowolne wsparcie pieniężne od osób z zewnątrz. W zamian stają się one udziałowcami spółki, i otrzymują określone korzyści. Inwestycje w nieruchomości realizowane w tym systemie prowadzone są np. w celu wygenerowania zysków ze sprzedaży wybudowanych lokali.
Dofinansowanie budowy osiedla jest sposobem na pomnożenie kapitału, który po sprzedaży domów zostanie zwrócony wraz ze stosownymi odsetkami. Grupa Pracownia Finansowa od lat z powodzeniem prowadzi takie inwestycje. Stawia na nowoczesne realizacje dostosowane do oczekiwań potencjalnych klientów. Dzięki temu cieszą się one dużym powodzeniem i umożliwiają zarobek. Inwestycje w nieruchomości są jednymi z najbezpieczniejszych, ponieważ ceny mieszkań z roku na rok rosną, a popyt nie maleje.
Crowdfunding jest stosunkowo wygodnym i prostym sposobem na zysk pasywny. Jak każda metoda inwestowania niesie ze sobą jednak pewne ryzyko. Najrozsądniej jest więc angażować się w działania, które wykazują duże szanse na powodzenie. Eksperci z Grupy Pracownia Finansowa dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu tworzą projekty, które odpowiadają na potrzeby rynku. Inwestycje w nieruchomości od zawsze miały duże szanse na powodzenie, ponieważ ich wartość rośnie z czasem. Do dużych polskich miast sprowadza się coraz więcej młodych ludzi z mniejszych miejscowości, a także z zagranicy. Szukają wygodnych, estetycznych, dogodnie zlokalizowanych mieszkań w przystępnych cenach. Realizacje Grupy Pracownia Finansowa dokładnie spełniają te wymagania, więc świetnie się sprzedają!
Pracownia Finansowa umożliwia udział w inwestycjach z wkładem własnym już od wartości jedynie 50 tys. złotych, ale zachęca do podejmowania rozważnych i przemyślanych decyzji. Stanowczo odradza angażowanie się w crowdfunding, jeśli przeznaczenie kapitału na ten cel miałoby się wiązać z zadłużeniem lub poważnym obciążeniem budżetu Inwestora.
Specjaliści radzą też, by zawsze dokładnie zapoznawać się z wybranym typem realizacji. Inwestycje w nieruchomości prowadzone przez Pracownię Finansową są jasno i przejrzyście prezentowane. Po zaangażowaniu środków, Inwestor staje się pełnoprawnym udziałowcem. Ma wgląd w dokumenty spółki i kontrolę nad postępem prac. Po oddaniu realizacji może samodzielnie zdecydować, co dalej zrobi ze swoim wkładem i udziałem w zysku.
Artykuł partnera