Księgowość on-line. Dlaczego warto?

Mariusz Siwko
31.08.2018

Księgowość on-line staje się bardzo popularna i coraz więcej firm korzysta w naszym kraju z dobrodziejstw korzystania programów do fakturowania. Aplikacje takie są łatwe i szybkie w obsłudze, a do tego zapewniają kompleksowe wsparcie ekspertów.

W dobie Internetu serwisy księgowe są bardzo dużym ułatwieniem dla osób prowadzących małe przedsiębiorstwa. Właściciele firm mają możliwość kumulowania wszystkich dokumentów księgowych w jednym miejscu, do których dostęp pozostaje zapewniony przez 24 godziny dobę, bez ograniczeń.

Plusy prowadzenia księgowości on-line

Przy prowadzeniu własnego biznesu ważny jest czas i wygoda. Dzięki używaniu dobrego programu online dane każdego klienta wystarczy podać tylko raz, podczas rejestracji w systemie. Przy wystawianiu kolejnych faktur, wszystkie informacje zostaną automatycznie zaimportowane. Użytkowanie programu do księgowości jest ponadto dużo tańszym rozwiązaniem niż korzystanie z usług biura księgowego – oszczędność już na początku prowadzenia działalności jest ogromną zaletą. Dużym atutem jest również łatwy dostęp do wszystkich dokumentów księgowych, które znajdują się w jednym miejscu na dysku.

Bezpieczeństwo programu on-line

Korzystanie z księgowości internetowej jest w pełni bezpieczne. Wprowadzane do programu dane są odpowiednio szyfrowane i w pełni zabezpieczone na serwerze, w związku z tym nie musimy się martwić, że utracimy niezbędne dokumenty lub dostęp do nich zyskają nieuprawnione osoby. Ważną informacją jest również to, że każdego dnia wykonywane są kopie zapasowe dokumentacji, tym samym znika ryzyko utracenia cennych danych. Warto ponadto wiedzieć, że aby korzystać z aplikacji on-line, nie trzeba wykazywać się znajomością księgowości. Program sam wylicza kwoty podatków do zapłacenia, dzięki temu nie dojdzie do popełnienia błędu przy obliczeniach.

Korzystanie z programu do fakturowania to duża oszczędność czasu, a przede wszystkim możliwość działania z dowolnego miejsca, zarówno w kraju, jak i za granicą - wystarczy dostęp do Internetu. Księgowość online umożliwia wystawianie faktur, rejestrację przychodów i kosztów, a także generowanie potrzebnych raportów oraz dokumentów do wydrukowania. Warto skorzystać z tego rozwiązania i cieszyć się swobodą działania w obszarze księgowości.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie