Większość przedsiębiorców zgodzi się z tym, że różne programy komputerowe są niezbędne do efektywnego zarządzania biznesem. Wykorzystujemy je do prowadzenia spraw księgowych, wystawiania dokumentów sprzedaży, nadzorowania pracy zespołu czy elektronicznego obiegu dokumentów. Oprogramowanie dla firmy można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: desktopowe oraz w chmurze, czyli webowe. Jakie są zalety i wady obu tych rozwiązań? Sprawdź to w naszym poradniku.
Mamy tutaj do czynienia z oprogramowaniem, które jest instalowane na konkretnym komputerze lub komputerach, najczęściej firmowych, udostępnianych pracownikom tylko w miejscu pracy, ewentualnie do pracy poza biurem. Korzystanie z takiego oprogramowania jest więc możliwe wyłącznie wtedy, gdy pracownik ma dostęp do urządzenia, na którym zainstalowano dany program.
Zalety desktopowego oprogramowania dla firmy:
Wady desktopowego oprogramowania dla firmy:
To coraz popularniejsze rozwiązanie, któremu nie można odmówić funkcjonalności. Programy działające w chmurze obliczeniowej są dostępne dla każdego, kto zaloguje się na serwer przy pomocy udostępnionych mu danych. Dzięki temu obowiązki służbowe można wykonywać gdziekolwiek.
Zalety webowego oprogramowania dla firmy:
Wady webowego oprogramowania dla firmy:
Wybór oczywiście należy do Ciebie, przy czym weź pod uwagę wszystkie przytoczone w tym artykule argumenty i oceń, która opcja będzie korzystniejsza dla Twojej firmy.