Jak wybrać oprogramowanie firmowe?

Mateusz Nowak
04.10.2018

Nie da się ukryć, iż jest szereg programów, jakie w normalnej pracy są potrzebne, gdyż w każdej firmie zawsze musi znajdować się specjalistyczne oprogramowanie dla firm.

Teraz na szczęście dostępne są rozmaitego typu programy firmowe, dzięki czemu każde przedsiębiorstwo może wybrać, jaki rodzaj oprogramowania firmowego będzie mu pasował. Posiadanie pewnych narzędzi, dla zachowania właściwego komfortu, wiąże się z pewnymi wydatkami. Dla pewnych aplikacji można jednakże znaleźć darmowe alternatywy. Mogą być one legalnie stosowane komercyjnie – nie tylko na domowym komputerze, ale również w firmie.

System operacyjny

Jeśli, w obszarze firmowych komputerów, chcemy zagwarantować sobie elastyczność oraz pełną zgodność ze stosowanym (także w przyszłości) oprogramowaniem, powinniśmy korzystać z systemu Windows 10, najlepiej w wersji Pro. W przeciwieństwie do wersji dedykowanej dla klientów domowych, proponuje ona kodowanie, logowanie zdalne oraz możliwość stworzenia maszyn wirtualnych. Wiele aplikacji, jakie mogą służyć do realizacji projektów spółki, wydawane są tylko na Windowsa. Do takich należą także projekty, służące do łączenia się z urzędami, jak program Płatnik, jaki gwarantuje wysyłanie dokumentów ubezpieczeniowych do ZUS.

Pakiet biurowy

Microsoft Office w dalszym ciągu jest najpowszechniejszym oraz niezwykle rozwiniętym zestawem potrzebnych aplikacji umożliwiających pracę w firmie. Tenże pakiet jest oczywiście płatny, lecz ogrom możliwości które proponuje w zupełności sprawiają, iż są to dobrze wydane pieniądze. Oferta Microsoft Office jest powiększona oraz różni się ceną, a co za tym idzie – możliwościami. Oferta dla firm zawiera parę kombinacji atrakcyjnego zestawu aplikacji, jakie można rozdzielić na dwie grupy: Office 365, który dostępny jest w modelu subskrypcyjnym, oraz w ramach którego klient otrzymuje często nowe aktualizacje i najnowsze funkcje, a również w postaci tradycyjnej, pudełkowej, jako niezwykle popularny Office 2016.

Office 365 Business

Ta wersja jest przeznaczoną dla niewielkich firm. W jej skład wchodzą aplikacje pakietu Office, wraz z możliwością przechowywania oraz udostępnianie plików w chmurze. Brak jest jednak biznesowej poczty e-mail.

 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.