Zdalna obsługa księgowa – jakie są plusy księgowości online?

Mateusz Nowak
14.09.2023

Praca z dowolnego miejsca niewątpliwie przyzwyczaiła firmy do wygody, a przez kolejne lata wiele części biznesu będzie się rozwijać online na bazie fundamentów zbudowanych w 2020. Jedną z takich dziedzin jest rachunkowość i jeśli jeszcze temat bankowości online wydaje Ci się czymś odległym, to ten artykuł może być pomocnym materiałem do wykorzystania i w Twoim biznesie!

Zdalna obsługa księgowa – poznaj ją bliżej!

W rachunkowości online cała praca zaczyna się po założeniu przez Ciebie konta, jego aktywacji oraz po potwierdzeniu Twoich danych w wewnętrznym systemie danego biura rachunkowego. Dużo procesów jest tutaj zautomatyzowanych, w tym m.in. dodawanie do obliczeń wprowadzanych faktur czy tworzenie przez system wymaganych w prawie deklaracji podatkowych. Bardziej zaawansowane systemy korzystają z optycznego rozpoznawaniu znaków (OCR), które eliminuje potrzebę wprowadzania przez Ciebie wszystkich informacji ręcznie. Jest to na pewno znacznie wygodniejsze i szybsze!

Cała księgowość online jest dziś właściwie już nie tylko po to, aby dostosować się do rozporządzeń, ale by zapewnić Ci dostęp do wielu nowych funkcji, które wprowadzają rachunkowość na wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu. Powiadomienia o ważnych terminach rozliczeniowych, pobieranie danych z innych systemów np. magazynowych, sprzedażowych, platform e-commerce, korzystając z interfejsu API i łącząc się Twoimi programami klienckimi, dostęp do dodatkowych narzędzi fakturowania i rozliczania się z urzędami. Księgowość online dąży do uproszczenia wszelkich procesów rachunkowych, które mogą Ci się wydawać czasem niewystarczająco przejrzyste czy przyjemne.

Jakie plusy da Ci księgowość online?

Wygoda i elastyczność

Korzystanie z księgowości online nie wymaga Twojej obecności pod konkretnym adresem i o określonej godzinie, ale odbywa się z dowolnej lokalizacji i o każdej porze. Wszystko zależy od Twoich preferencji i dyspozycyjności, do biura rachunkowego online zdążysz się zalogować także po standardowych godzinach otwarcia biura, nie bojąc się, że zastaniesz zamknięte drzwi lub nieoczekiwaną informację o urlopie.

Real-time data, czyli dane przetwarzane w czasie rzeczywistym

Wszystkie informacje masz zawsze pod ręką i w każdej chwili możesz je modyfikować. Pozwala to na szybkie decyzje biznesowe i na Twoją nieustanną kontrolę konta z poziomu panelu klienta.

Mniejsze koszty niż przy tradycyjnej formie rachunkowości

Wiąże się to z tym, że większość obliczeń dokonywanych jest tutaj przez system. Taka forma sprawia też, że nie masz już potrzeby umawiania się z drugim człowiekiem na spotkania twarzą w twarz, co chyba w niemal każdej branży generuje dodatkowe koszty usług, zaczynając np. od wizyt lekarskich, a na omawianej tutaj rachunkowości kończąc. Biura rachunkowe jednak kompletnie nie odcinają się tu od Ciebie i w każdej chwili oferują rzeczywistą pomoc ludzką w trybie zdalnym lub też wprowadzając tryb hybrydowy, również pod rzeczywistym adresem biura w celu wyjaśnienia niejasności.

Rozwiązanie dla firm różnej wielkości

Jeśli prowadzisz małe przedsiębiorstwo i nie możesz sobie pozwolić na zbyt wysoki koszt procesów administracyjnych, to ten punkt jest też o Tobie. Rok 2020 przyniósł wielu biznesom długi i upadłości, do dziś wiąże się to z inflacją i ze zwiększeniem kosztów – zarówno życiowych, jak i prowadzonych biznesów. Mniejsze koszty prowadzenia rachunkowości przez możliwość skorzystania ze zdalnej obsługi księgowej są zatem wyciągnięciem ręki w Twoją stronę. Skorzystać na tym mogą również większe korporacje.

Wykluczenie błędów ludzkich

Elektroniczny obieg dokumentów (EOD) nie tylko pozwala Ci na dostęp do danych w dowolnym czasie i miejscu, ale także wyklucza możliwość pojawienia się drobnych błędów, które potrafią doprowadzić do dużych katastrof. Pozwala też na oszczędność czasu przy importowaniu faktur do systemu poprzez wspomniane wcześniej optyczne rozpoznawanie znaków (OCR).

Ogromna oszczędność czasu i zasobów

Brak konieczności odwiedzenia biura rachunkowego pod rzeczywistym adresem, które często musisz zaplanować i które wiąże się też z potrzebą dojazdu, pozwala na dużą oszczędność czasu. To z kolei da Ci większy komfort, że zaoszczędzony czas przeznaczysz na skupieniu się na innych aspektach prowadzenia własnego biznesu!

Czy księgowość online będzie dla Ciebie wystarczającym rozwiązaniem?

Księgowość online jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich przedsiębiorców, którzy nie chcą tracić czasu na samodzielne prowadzenie rachunkowości. Takie rozwiązanie daje większe poczucie bezpieczeństwa – wynika to z prawa podatkowego w Polsce, które ciągle się zmienia, a zmiany w systemie następują zazwyczaj automatyczne.

Warto też pamiętać o tym, że wiele firm, w tym również WARIDO, oferuje ciągłą pomoc doświadczonych księgowych, więc w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można porozmawiać z profesjonalistą. Dzięki temu nad rachunkowością w firmie pieczę będzie sprawować nie tylko system, ale również i specjalista w tej dziedzinie.

Masz dodatkowe pytania? Potrzebujesz wsparcia w tym zakresie?

Oszczędź czas i pieniądze z biuro rachunkowe WARIDO! Dzięki 100% skanom faktur i automatyzacji procesów zapewnimy Ci efektywność i precyzję w obszarze zwanym księgowość online. Skoncentruj się na rozwoju swojej firmy, a my zajmiemy się resztą. Skontaktuj się z nami już teraz! 

E-mail: sekretariat@warido.com
Telefon: 537 726 726

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie