Wiele serwisów bookingowych, jedno centrum zarządzania

Marek Szydełko
01.03.2018

W sieci dostępnych jest ogromna liczba serwisów bookingowych - nie jesteśmy w stanie śledzić, a nawet po prostu wiedzieć o wszystkich, ale każdy, kto oferuje swoje usługi w serwisach do rezerwacji hoteli i chce efektywnie trafiać do jak największej rzeszy klientów, musi być obecnym w tych kilkunastu najpopularniejszych. Jednakże liczba serwisów w połączeniu z dynamiką zmian i oczekiwaniami klientów co do czasu aktualizacji danych sprawia, że sytuacja, w której się znajdujemy jest niesamowicie wymagająca. Dlatego z pomocą przychodzi nam channel manager dla bookingu, rozwiązanie, które nie tylko znacznie ułatwi i uporządkuje naszą pracę, ale także pozwoli na lepszy i szybszy przepływ informacji, a co za tym idzie, zwiększy zadowolenie naszych klientów jeszcze zanim zawitają w nasze progi.

Wszystko zaczyna się w sieci

Współczesne podróżowanie ewoluowało - tak, jak kiedyś bardzo często rozpoczynało się od mapy, tak dzisiaj początek wszystkiego znajduje się w sieci. Planując wyjazd, każdy w pierwszej kolejności wykonuje dwie podstawowe czynności - kupuje bilety na przejazd i rezerwuje nocleg. Jeśli zaś chodzi o ten drugi, to do lamusa odchodzi sposób, polegający na przeglądaniu ofert na stronach samych hoteli. Dlatego, jeśli nie jesteśmy obecni z naszą ofertą noclegów na serwisach bookingowych, to możemy jedynie pomachać z samego końca naszej konkurencji. Problem w tym, że serwisów do rezerwacji hoteli jest sporo i choć widoczna jest przewaga kilku najpopularniejszych stron, to nadal wiele osób wciąż korzysta z nieco mniejszych porównywarek. Każdy z nas ma bowiem pewne konkretne przyzwyczajenia i zwraca uwagę na różne aspekty usability stron. Naprzeciw wychodzi nam usługa channel manager dla bookingu.

Szybciej, sprawniej, pewniej

Channel manager pozwala nam kontrolować naszą ofertę na wszystkich serwisach bookingowych, na których jesteśmy obecni. Koniec z ciągłym ręcznym wprowadzaniem zmian i czas na zdecydowanie szybsze, efektywniejsze i łatwiejsze zarządzanie bazą. Channel manager pozwala zautomatyzować cały proces wprowadzania zmian w danych. Dzięki temu narzędziu wszelkie informacje muszą zostać wprowadzone do systemu jedynie raz, a manager natychmiast zaktualizuje dane we wszystkich serwisach. Channel manager dla bookingu pozwala nam po pierwsze zaoszczędzić czas. Po drugie zwiększa naszą kontrolę nad liczbą dostępnych pokoi oraz oferowanymi przez nas cenami, dzięki możliwości natychmiastowych reakcji na różnych stronach jednocześnie i dzięki wyeliminowaniu błędów ludzkich podczas wprowadzania aktualizacji na nastym już serwisie. Korzystanie z channel managera dla bookingu to także koniec problemów z overbookingiem.

Channel manager dla bookingu poprzez zautomatyzowanie i znaczne przyspieszenie naszych działań pozwoli nam także na znaczne zwiększenie sprzedaży. Zawsze aktualna oferta na jeszcze większej liczbie serwisów to kolejni klienci, którzy mogą skorzystać z naszej oferty dzięki optymalizacji sposobu naszej pracy.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.