Wiarygodność w oczach partnerów i komfort pracy

Mateusz Rąbalski
12.05.2015

Poczta elektroniczna to jedno z głównych narzędzi pracy firm. Mimo, że prywatne osoby korzystają z darmowych kont pocztowych w popularnych serwisach, firmie, po prostu, nie wypada w taki sposób prowadzić swoich spraw. Nikt nie traktuje poważnie przedsiębiorstwa namawiającego do zakupu towarów i usług lub do rekrutacji pracownika, gdy robi to z konta założonego na Wirtualnej Polsce.

Konta pocztowe najlepiej jest tworzyć w ramach serwera, w którym założyliśmy stronę internetową firmy. Dzięki temu odbiorcy e-maili będą kojarzyli otrzymaną wiadomość z prowadzoną przez nas działalnością, a my zyskamy komfort pracy, gdyż będziemy mogli zarządzać kontaktami, informacjami, zadaniami i pocztą w jednym miejscu. Dobrze jest już na etapie wykupu hostingu przyjrzeć się uważnie ofercie związanej z tworzeniem poczty. Idealnie jest, jeśli serwer oferuje możliwość tworzenia nieograniczonej liczby kont e-mailowych i dostęp do jednego firmowego konta dla wielu pracowników. Udogodnienia takie znacznie ułatwiają prace firmy. Możliwość tworzenia nieograniczonej liczby kont w ramach serwera, w praktyce pozwoli na utworzenie służbowego adresu e-mail dla pracowników firmy. Dzięki takiemu manewrowi firma będzie wiarygodna, ale również bardziej spersonalizowana. Odbiorca będzie wiedział, że nie wysyła maila ogólnie do zarządu firmy, ale do konkretnej osoby, która poprowadzi jego sprawę. Z drugiej strony dane osobowe tego pracownika będą chronione i nie będzie musiał używać prywatnego adresu do celów firmowych. Dzięki opcji nieograniczonego tworzenia kont można utworzyć adresy e-mailowe na specjalne akcje związane np. z rekrutacją, rozsyłaniem newsletterów, reklamą. Wzmacnia to pozycję firmy i jej wizerunek na rynku. W dzisiejszych czasach zbyt wiele ryzykujemy, jeśli zdecydujemy się na konto pocztowe w popularnych serwerach. 

Poczta firmowa utworzona w firmowej domenie podnosi wiarygodność przedsiębiorstwa w oczach jego partnerów oraz ułatwia działanie pracownikom. Stwarza też możliwości kreacji wizerunku firmy, jakiej nie daje konto pocztowe założone na popularnych portalach. Pamiętajmy o tym przy zakładaniu konta, poszukajmy najlepszej opcji hostingu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.