Szkolenie wewnętrzne - jak rozwijać kompetencję zespołu

Antoni Kwapisz
02.10.2020

Warsztaty wewnętrzne to doskonała okazja na podniesienie kompetencji pracowników, zarówno nowych jak też pracujących w naszej organizacji od pewnego czasu. Zobacz dlaczego warto postawić na szkolenia zamknięte!

Szkolenie wewnętrzne - jak rozwijać kompetencję zespołu.

Warsztaty wewnętrzne to doskonała okazja na podniesienie kompetencji pracowników, zarówno nowych jak też pracujących w naszej organizacji od pewnego czasu. 

Wprowadzenie dopasowanych programów rozwojowych dla pracowników pozwala utrzymać stały i wysoki poziom zaangażowania jak i systematycznie zwiększać ich motywację. Badania wykazują, iż pracownicy bardzo cenią szkolenia organizowane przez pracodawców - jest to istotny element wiążący pracowników z firmą. Dzięki programom szkoleń, są oni na bieżąco z trendami w branży oraz lepiej poznają swój zespół, co wpływa na efektywność pracy.

Jakie są główne korzyści szkoleń dla pracowników?

  • Wzrost wydajności. Badania wykazują, iż po szkoleniu pracownicy są bardziej wydajni i efektywni.
  • Mniejsza rotacja. Firmy, które regularnie wprowadzają szkolenia wewnętrzne cieszą się małym współczynnikiem rotacji pracowników. Zespoły, w które pracodawca regularnie inwestuje w postaci szkoleń, zostają w firmie na długie lata.
  • Lojalność - zespół docenia wkład firmy w swój rozwój. Pracownicy są skłonni do tego, by jeszcze bardziej się przykładać do pracy i spełniać oczekiwania pracodawcy.
  • Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa - nowe kompetencje bezpośrednio przekładają się na nowe pomysły i usprawnienia

Jakich szkoleń potrzebuje moja firma?

Wybór szkolenia należy zacząć od znalezienia konkretnej potrzeby w firmie. Jeżeli brakuje pracownikom kompetencji - warto postawić na szkolenia specjalistyczne. 

Częstym problemem w firmie jest niesprawna komunikacja w zespole. Brak odpowiedniej komunikacji powoduje konflikty, błędy w realizowanych zadaniach i zmniejszenie wydajności pracowników. 

Szkolenie wewnętrzne z trenerem pomoże zaangażować zespół, naprawić problemy komunikacyjne i natychmiast zastosować nowe techniki na przykładzie firmy.

Podczas takiego szkolenia zespół wspólnie wykonuje zadania grupowe, rozwiązuje problemy i dyskutuje, co pomaga się zjednoczyć w celu osiągnięcia wymaganych rezultatów.

Szkolenia przeprowadzone są zarówno offline jak również online, gdzie w jednym wirtualnym pokoju spotyka się zespół wraz z trenerem. 

Chcesz wdrożyć szkolenia wewnętrzne do swojej firmy i zwiększyć produktywność zespołu?

Zobacz oferowane przez nas warsztaty!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.