Pozycjonowanie sklepów internetowych - ile trwa i czy warto w nie inwestować?

Mateusz Rąbalski
01.04.2021

Według niektórych specjalistów, bez pozycjonowania w dzisiejszych czasach ani rusz. Nic dziwnego, ponieważ każdy z nas wpisuje codziennie setki haseł do wyszukiwarki Google, która „wypluwa” mu konkretne wyniki w postaci stron internetowych z rzeczami, które nas interesują w danym momencie. Ten prosty przykład pokazuje, że kto inwestuje w pozycjonowanie i jest najwyżej, zyskuje w swojej dziedzinie najwięcej!

Pozycjonowanie w kontekście sklepu internetowego

Każde hasło, które wpisujemy w sieci, dostarcza nam w wynikach wyszukiwania strony sklepów internetowych z docelowymi produktami zgodnymi z naszym zapytaniem. Jak więc widać, pozycjonowanie w kontekście sklepów internetowych ma bardzo duże znaczenie. Nawet w momencie, kiedy poszukujemy specjalistycznego, niszowego sklepu internetowego. Wpisując frazy takie jak „sklep numizmatyczny”, znajdziemy najlepsze sklepy dopasowane do tego wyniku wyszukiwania.

Dlatego bez względu na naszą profesję, inwestowanie w pozycjonowanie sklepu ma bardzo duże znaczenie. Im wyżej jesteśmy w wynikach wyszukiwania, tym więcej potencjalnych klientów dociera do naszego sklepu internetowego i jego oferty. Dalej wszystko zależy już od atrakcyjności naszej oferty, pod względem cenowym lub pod względem posiadanego asortymentu. Im lepsze warunki do zakupu, tym częstsze i większe zakupy.

W dzisiejszych czasach sklepy internetowe inwestują bardzo dużo środków w pozycjonowanie, ponieważ ludzie wyszukują coraz częściej ofert cenowych właśnie przez Internet. Dlatego też pozycjonując się nie tylko na frazy kluczowe dla sklepu, lecz także frazy kluczowe dla konkretnych produktów, możemy pozyskać zdecydowanie większą rzeszę klientów. Wszystko to przy pomocy skutecznego pozycjonowania się w sieci.

Pozycjonowanie – czas potrzebny na wypozycjonowanie sklepu

Pozycjonowanie z zasady wymaga czasu. Im bardziej się śpieszymy, tym gorsze są efekty końcowe. Jak doskonale wiemy, sklepy internetowe wymagają długiego procesu pozycjonowania, ponieważ często zaczynają swoje działania w tym zakresie od zera. Oznacza to, że uzbieranie odpowiedniej ilości linków z sieci będzie wymagało dłuższego nakładu czasu. Równie istotna jest praca nad optymalizacją strony docelowej, zgodnie z wytycznymi Google.

Zbierając jednak systematycznie linki oraz poprawiając jakość naszej witryny, jesteśmy atrakcyjni w oczach wyszukiwarki. Dlatego pozycjonowanie warto zlecić specjalistom, takim jak agencja e-marketingowa Redseo, która wykonuje codziennie zadania związane m.in. z linkowaniem dla swoich klientów, czy optymalizacją ich stron internetowych. Dzięki nim pozyskujemy skuteczne linki na bieżąco, co pozwala nam budować z czasem przewagę nad konkurencją.

Samo pozycjonowanie można także przyrównać do słowa „systematyczność”, które wydaje się najbardziej z nim powiązane. Nic dziwnego, ponieważ to właśnie systematyczność w pozycjonowaniu jest największym kluczem do sukcesu. Pozyskując na bieżąco linki możemy uzbierać całkiem sporą ich liczbę w przeciągu każdego miesiąca, a intensywna praca nad optymalizacją strony zgodnie z zaleceniami sprawi, że nasza witryna będzie bardziej rzetelna w oczach robotów indeksujących, a przede wszystkim - użytkowników.

W zależności od przyjętej strategii, pierwsze efekty pozycjonowania powinny być widoczne w przeciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia. Im dalej posunięte będą prace w zakresie SEO, tym lepiej dla widoczności naszej witryny w sieci. W przeciągu pół roku powinniśmy osiągać już pierwsze, znaczne sukcesy w pozycjach na średnio wymagających frazach kluczowych. Dużo zależy także od naszego sklepu, jego wyglądu, poziomu optymalizacji a także atrakcyjności dla urządzeń mobilnych.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.