Na co należy zwrócić uwagę przy organizowaniu imprezy firmowej?

Maciej Piwowski
06.09.2016

Organizacja imprezy dla pracowników to wbrew pozorom duże wyzwanie. Każdy szef chciałby, aby jego team wyniósł jak najlepsze wspomnienia ze wspólnej integracji. Obecnie stawia się na zrównoważone połączenie zabawy i edukacji, które może mieć pozytywny wpływ na relacje wśród pracowników.

Zalety imprezy firmowej

Dobrze zorganizowana impreza integracyjna powinna zminimalizować stres wśród pracowników, wpłynąć na ich motywacje, zmienić ich nastawienie i poprawić atmosferę w miejscu pracy, dzięki czemu będą oni mogli poczuć lojalność do swojego pracodawcy, co jest jednym z założeń takich wyjazdów. Czasami jest to okazja do pierwszych rozmów pomiędzy niektórymi pracownikami nie spotykającymi się na co dzień w firmie lub wymieniającymi między sobą tylko skromne uśmiechy. Poznawanie nowych osób korzystnie wpływa na ludzi, którzy uświadamiają sobie, że są w jednej grupie i podążają w tym samym kierunku.

Zabawy na świeżym powietrzu

Kluczowym czynnikiem przy organizacji imprezy firmowej jest lokalizacja. Z reguły są to wyjazdy kilkudniowe, weekendowe, wymagające jednego lub dwóch noclegów. Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zatem wybór hotelu jako bazy noclegowej. Istnieją również małe kompleksy, w których znajdziemy hotel, basen, saunę oraz przestrzeń wokół, którą możemy zagospodarować na kilka dni. Lasy lub pola zieleni doskonale nadają się na zorganizowanie różnego rodzaju zabaw integracyjnych. Aby lepiej poznać się nawzajem należy je wykorzystać i włączyć pracowników do wspólnej zabawy opartej na wspólnym działaniu lub rywalizacji.

Pomysłów na czynny wypoczynek jest mnóstwo. Najprostszym jest podzielenie ekipy na dwie lub kilka mniejszych drużyn i zorganizowanie sportowych turniejów. W grę wchodzą popularne dyscypliny, takie jak: piłka nożna, siatkówka lub koszykówka, ale równie dobrze może to być paintball, konkurencje wykonywane na czas, pokonywanie toru przeszkód, poszukiwanie ukrytych w lesie zadań przy wykorzystaniu map lub wyścigi na quadach.

Wspólna integracja na stole i na parkiecie

Po wyczerpującej pierwszej części dnia warto zorganizować imprezę wewnątrz obiektu. W tym celu niezbędny będzie odpowiedni catering, a także wynajęcie zespołu lub DJ-a, który będzie zachęcał pracowników do wspólnej zabawy na parkiecie. Impreza powinna mieć luźny charakter, ale można wykorzystać kreatywność teamu i urządzić bal przebierańców. Wszystko zależy od upodobań szefostwa. Czasami sytuacja wymaga przeprowadzenia krótkiego szkolenia lub zebrania się w sali konferencyjnej w celu przekazania wytycznych dotyczących imprezy integracyjnej. Przydadzą się wtedy wygodne krzesła lub kanapy, na których pracownicy spędzą ten czas. Z pomocą przychodzi serwis internetowy Meblostrefa.pl, gdzie znajduje się oferta różnego rodzaju mebli, przydatnych również podczas organizacji firmowej imprezy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.