Leasing maszyn budowlanych - dlaczego warto skorzystać?

Antoni Kwapisz
20.04.2021

Wielu świeżo upieczonych przedsiębiorców budowlanych zastanawia się, w jaki sposób mogliby pozyskać środki do zakupu maszyn budowlanych. Jest to nie mały kłopot ze względy na ceny tych produktów. Oferty leasingowe wychodzą naprzeciw ich potrzebom. Jest to idealny sposób na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej, bez konieczności brania na barki potężnego kredytu. Jednorazowo wydane pieniądze w takiej ilości mogą pogrążyć początkującą firmę już na samym wstępie pracy, jednocześnie praca, bez tych maszyn może okazać się po prostu niewykonalna. Wydatki tego rzędu mogą pogrążyć firmy, które dopiero wchodzą na rynek, ale również te z wieloletnim stażem, w przypadku awarii własnego sprzętu przedsiębiorca może uratować się, podpisaniem umowy leasingowej. Czym jest dokładnie i dlaczego warto wziąć leasing na maszyny budowlane? Sprawdź!

Zdarza się, że firmy oferujące leasing maszyn budowlanych nie chcą podpisać umowy z nowo powstałymi przedsiębiorstwami. Kiedy założone przedsiębiorstwo przestaje być nowe? Zwykle leasingodawcy oczekują półrocznego okresu pracy na rynku, co wcale nie oznacza, że firmy ze stażem krótszym niż 6 miesięcy nie mają szansy na podpisanie umowy. W takiej sytuacji możesz zgłosić się do przedsiębiorstwa, które jest pośrednikiem w procesie udzielania leasingu takiego jak ClickLease, dzięki temu oferta zostanie wybrana konkretnie pod Twoje preferencje, nawet jeśli staż w branży wynosi dwa dni. Decydując się na pośrednika, unikniesz mierzenia się z nachalnymi namowami pracowników danego leasingodawcy na ofertę, która Ci się nie opłaca, pośrednik postara się wybrać opcje najkorzystniejszą dla Ciebie i pomoże rozwiązać wszelkie potencjalne problemy.

Czym jest leasing maszyn budowlanych?

Jest to sposób finansowania, dzięki, któremu leasingobiorca nie ponosi jednorazowo tak wielkiego kosztu, związanego z zakupem nowego sprzętu, nawet kupując używane maszyny, ich koszt może przekroczyć możliwości, dopiero wkraczających na rynek działalności. Leasingobiorca może bez ograniczeń korzystać z zakupionej maszyny w zamian za spłatę comiesięcznych rat. Ich wysokość reguluje umowa, gdy ta się skończy, klient może wykupić sprzęt lub podpisać nową umowę na kolejną maszynę. Więcej przeczytasz na clicklease.pl/oferta/leasing-maszyn-budowlanych. Bardzo często klienci decydują się na leasing koparki, ale podlegają mu również, m.in.:

  • maszyny drogowe
  • ładowarki
  • wózki widłowe
  • podnośniki
  • wywrotki
  • dźwigi
  • spycharki
  • oraz wiele innych

Opłata wstępna, rata, wykup

Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy leasingowej, powinieneś zapoznać się z tymi pojęciami i dowiedzieć się co oznaczają:

  • opłata wstępna - jest pierwszą opłatą, którą ponosi leasingobiorca, jej wysokość jest zależna od wysokości raty, to znaczy, jeżeli rata jest wyższa, opłata wstępna jest niższa, analogicznie, jeżeli opłata wstępna jest wyższa to rata niższa. Możesz wybrać opcję, która najbardziej odpowiada Twoim preferencjom.
  • rata - jest opłatą miesięczną, której wysokość reguluje umowa, w zamian za terminowe wpłacanie klient może w pełni korzystać ze sprzętu, podlegającego leasingowi. Minimalny okres spłacania rat to 6 miesięcy a maksymalny 120 miesięcy.
  • wykup - jest to kwota, którą klient musi zapłacić za wykupienie maszyny. Jej wysokość również zależy od wysokości raty, jeśli rata jest wyższa wykup niższy, jeśli leasingobiorca preferuje niższe raty, musi liczyć się z wyższym kosztem wykupu.

Podpisanie umowy leasingu - krok po kroku

Jeżeli korzystasz z pomocy pośrednika, pierwszym krokiem będzie kontakt z doradcą, który dokładnie wyjaśni ci procedurę, zbierze informacje na temat Ciebie, Twojej firmy oraz preferencji co do umowy leasingowej, którą zamierzasz podpisać, a następnie prześle Ci na adres e-mail listę dokumentów, które musisz przygotować, aby złożyć wniosek. Decyzję o przyznaniu leasingu również dostaniesz w wersji elektronicznej. Gdy już ją będziesz miał, pośrednik skontaktuje się z Tobą w celu wyjaśnienia niejasnych zapisów umowy, ewentualnych nieścisłości oraz dokładnego przybliżenia aspektów na, które szczególnie powinieneś zwrócić uwagę.Kolejnym krokiem jest załatwienie przez pośrednika wszelkich formalności związanych z zapłatą, rejestracją czy ubezpieczeniem maszyny. Ty musisz na koniec jedynie odebrać swój sprzęt.

Co zrobić w przypadku decyzji negatywnej?

Jeżeli skorzystasz z usług pośrednika i zdarzy się, że firma odmówi Ci udzielenia leasingu, nie musisz się przejmować, powody odrzucenia zwykle są do wyjaśnienia, a pośrednik pomoże Ci załatwić całą sprawę i pozytywnie zakończyć transakcję lub w razie czego znaleźć inne rozwiązanie problemu, współpraca z wieloma firmami umożliwia mu szybką i skuteczną reakcję na ewentualne przeszkody.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie