Komu warto zlecić projektowanie wizytówek?

Krzysztof Jagielski
23.11.2022

Interesuje Cię projektowanie wizytówki na specjalne zamówienie? Chcesz zrealizować swój indywidualny projekt? Jeśli chcesz, aby Twoje wizytówki firmowe prezentowały się naprawdę profesjonalnie, musisz zgłosić się do godnej zaufania drukarni. To rzecz, na której nie warto oszczędzać. Kompetentne i doświadczone osoby zajmą się profesjonalnym wydrukiem na podstawie Twojego własnego projektu wizytówki  lub przygotowują je dla Ciebie od podstaw. Każdy szczegół powinien zostać dokładnie przemyślany. 

Najlepsze wizytówki do druku - jak je wybrać?

W przypadku wizytówek każdy detal ma znaczenie - zarówno czcionka, kolorystyka, jak i szata graficzna. Nie bez znaczenia okazuje się również sama jakość druku oraz papieru, na którym zostanie wykonany projekt. Warto skorzystać z usług firmy, która ceni sobie profesjonalizm. Wygląd wizytówek świadczy o samej marce i osobach, które zajmują się prowadzeniem reklamowanej w ten sposób działalności.

Druk wizytówek może przebiegać różnie i z użyciem zróżnicowanych materiałów, w zależności od potrzeb konkretnego klienta. Projekt powinien odzwierciedlać branżę, w której specjalizuje się dana marka oraz idee, które jej przyświecają. Jeśli chodzi o format wizytówki, warto zdecydować się na standardowy, czyli 55 x 85 mm lub 50 x 90 mm. Nie jest to jednak żadną regułą. Ciekawsze projekty wizytówek mogą wymagać dobrania indywidualnego formatu. Profesjonalna drukarnia bez trudu zrealizuje Twoje zamówienie, niezależnie od wybranych wymiarów. 

Warto pamiętać również o tym, że wizytówki mogą przybierać różne formy - matowe, błyszczące, na ekologicznym papierze, składane czy dwustronne. To od Ciebie zależy, jaki rodzaj wybierzesz. Przemyśl też, jaka ilość wizytówek będzie Ci potrzebna. 500? 800? 1000? A może więcej? Pamiętaj, że każda drukarnia ma określone terminy, w których jest w stanie wykonać zamówienie. Upewnij się, że firma, której powierzysz projektowanie i wydruk wizytówek jest rzetelna i skupia się na szybkiej realizacji projektów.

Wizytówki dwustronne czy wizytówki jednostronne?

Jeśli interesują Cię ciekawe wizytówki, dobrym pomysłem będzie postawienie na wzór dwustronny. To rozwiązanie idealne zwłaszcza dla usługodawców, którzy potrzebują umieścić większą ilość treści i danych na swoim projekcie. Jednostronne wizytówki to natomiast klasyczne rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku firm z różnych branż - budowlanych, prawniczych, florystycznych i wielu innych. 

Ekskluzywne wizytówki np. pozłacane czy ozdobione ciekawymi grafikami są doskonałym wyborem dla przedstawicieli świata artystycznego. Nie jest to jednak żadną regułą. Należy pamiętać, że formę wizytówki, jej wielkość oraz szatę graficzną należy dopasować jak najlepiej do konkretnej firmy czy osoby. Z tego względu potrzebny jest indywidualny projekt i wsparcie profesjonalistów. Warto korzystać z usług drukarni, które mają w swojej ofercie szeroki wachlarz formatów oraz rodzajów wizytówek i są w stanie dopasować je do Twoich potrzeb. Tylko wtedy będziesz mieć gwarancję, że efekt końcowy spełni Twoje oczekiwania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.