Głosowanie tajne online - rozwiązanie na miarę XXI wieku

Piotr Kowalczyk
16.01.2023

Coraz chętniej korzystamy z nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym nasze codzienne życie staje się o wiele łatwiejsze. Ciekawą opcją, z której mogą skorzystać różnorodne przedsiębiorstwa, np. w celu podjęcia decyzji, przez rady nadzorcze lub zgromadzenie wspólników są głosowania online. By decyzje uczestniczek oraz uczestników głosowania miały moc prawną, do tego typu działań, trzeba skorzystać z odpowiednio zabezpieczonych systemów elektronicznych. W ten sposób można podejmować ważne decyzje jako walne zgromadzenia, itp. 

Głosowanie online - system, z którego warto skorzystać w każdej firmie

Jeśli więc chcielibyśmy w przyszłości przeprowadzić miarodajne oraz uczciwe głosowanie online w czasie rzeczywistym, to powinniśmy uważnie wybrać aplikację do głosowania tak aby spełniała ona wymogi przepisów zawartych w kodeksie spółek handlowych. Można będzie w ten sposób przeprowadzić głosowanie tajne, np. tajne głosowanie rady nadzorczej w sprawach osobowych i inne istotne dla spółki uchwały Warto tutaj podkreślić, że tego typu wyniki głosowania są uznawane przez prawo od 2020 roku. Sprawna oraz w pełni bezpieczna aplikacja do głosowania tajnego online, którą wybierzemy jako nasze narzędzie musi zapewniać możliwość swobodnej komunikacji, prezentację wyników głosowania na żywo oraz potwierdzenie oddanego głosu.

Tak zintegrowany system daje nam możliwość przeprowadzenia np. wyborów w zarządzie, itp., bez konieczności znajdowania się w jednym pomieszczeniu. Intuicyjny system dopasowany do potrzeb klienta albo klientki pozwoli nam także na tajne głosowanie w jednej sali konferencyjnej. Głosowania będzie można dokonać w pełni bezpiecznie, przy zachowanej tajności tego działania, np. podczas wideokonferencji. Krótko mówiąc: można w ten sposób przeprowadzić różne typy głosowań, które pomogą nam usprawnić zarządzanie firmą.

Skuteczny system do obsługi głosowań rad nadzorczych oraz innych gremiów - to jest to!

Warto tutaj podkreślić, że wyniki głosowań zdalnych są równie ważne jak wyniki głosowań stacjonarnych. Głosy można oddać na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu, a więc to doskonałe rozwiązanie dla tych pracowników, którzy często muszą gdzieś wyjeżdżać. Nowoczesny system do głosowania jest zgodny z wymaganiami eIDAS i GDPR, a tym samym wyniki głosowań są uznawane w całej Unii Europejskiej. Głosowanie online to także zmniejszenie kosztów, które normalnie trzeba by pokryć (np. koszty dojazdu do siedziby, wynajęcia Sali, nagłośnienia itp.). Korzystając z tego programu, w prosty sposób oddamy tajny i ważny głos w każdym miejscu na Ziemi.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.