Firmowy pamiętnik

Jerzy Biernacki
12.05.2015

Każda firma zobowiązana jest do prowadzenia księgowości, rejestrowania wszystkich zdarzeń gospodarczych i przedstawiania owych rejestrów odpowiednim organom państwowym powołanym do sprawowania kontroli nad finansami mniejszych i większych przedsiębiorców. Im dokładniej prowadzona jest księgowość, tym mniej potencjalnych kłopotów w razie kontroli i oczywiście mniej siwych włosów na głowie właściciela firmy. Podstawowym dokumentem rachunkowym są faktury, a najprostszym narzędziem do ich prawidłowego ewidencjonowania - rejestr faktur, stanowiący swego rodzaju firmowy pamiętnik. To z rejestru wyczytamy bowiem podstawowe informacje dotyczące: ilości transakcji oraz ich średniej wielkości, wysokości obrotów (brutto i netto), oszacujemy stany magazynowe i zapotrzebowanie na poszczególne towary, uporządkujemy dane o kontrahentach.

Platforma internetowa f4you.pl to innowacyjne rozwiązanie dla biznesu. Pozwala skutecznie zarządzać fakturami: importować je z platform sprzedażowych; eksportować do biur rchunkowych i programów księgowych; wysyłać do klientów (z opcją potwierdzenia odbioru i zaakceptowania dokumentu); a także rejestrować w elektronicznym archiwum. Korzystając z platformy unikniemy również niebezpieczeństwa związanego z przesyłaniem dokumentów księgowych w załącznikach. F4you.pl to profesjonalne narzędzie, które pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze maksymalnie upraszczając procedurę wystawiania, przesyłania i odbierania faktur. Wszystkie te działania są w stu procentach zgodne z Rozporządzeniem Ministra Finansów dotyczącym obrotu dokumentów księgowych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.