Czy warto wynająć biuro w śródmieściu Warszawy?

Maciej Piwowski
27.03.2020

Siedziba firmy jest czynnikiem w ogromnym stopniu wpływającym na jej wizerunek. W cenie są atrakcyjna lokalizacja oraz nowoczesny, świetnie wyposażony obiekt z dużą ilością miejsc parkingowych. W Warszawie największym powodzeniem cieszą się przestrzenie biurowe w Śródmieściu.

Warszawski rynek biurowy jest najpotężniejszy w całym kraju. W Polsce łączne zasoby powierzchni biurowych wynoszą ok. 11 mln m kw., z czego połowa znajduje się w stolicy. Śródmieście jako najbardziej reprezentacyjna część miasta dysponuje zasobami rzędu 1,5 mln m kw. Pomimo iż znalezienie biura do wynajęcia w Warszawie w Śródmieściu jest coraz trudniejsze, warto zainteresować się tym tematem z paru powodów.

Śródmieście oznacza prestiż

Biuro w śródmieściu Warszawy to oznaka prestiżu. To główna przesłanka decydująca o ogromnej popularności biur na wynajem właśnie w tej części miasta. W Śródmieściu znajduje się 26 proc. ze wszystkich stołecznych biurowców, w tym tak nowoczesne obiekty jak np. Astoria, Central Tower, Park Avenue i wiele innych. W realizacji jest sporo nowych inwestycji, które już w dużej części są objęte umowami przednajmu. Specjaliści z branży szacują, że inwestycje, które zakończą się  w 2020 r., pozwolą rozładować sytuację na rynku – popyt na biura na wynajem w Śródmieściu jest tak duży, że obecnie jest poważny problem z zaspokojeniem realnych potrzeb rynkowych.

Świetna infrastruktura i komunikacja

Śródmieście odznacza się doskonałą infrastrukturą biurową (i nie tylko). Firmy zainteresowane wynajęciem tu biura mają możliwość skorzystać z różnych ofert najmu – zarówno długoterminowego, jak i krótkoterminowego (biura coworkingowe). Dostępne są powierzchnie biurowe o zróżnicowanej powierzchni i standardzie, choć największe wzięcie mają lokale mieszczące się w obiektach o powierzchni 5-20 tys. m kw. Kolejnym istotnym aspektem podnoszącym atrakcyjność Śródmieścia jako lokalizacji biznesowej są doskonałe połączenia komunikacyjne z pozostałymi częściami Warszawy. Ma to znaczenie dla pracodawców, pracowników oraz dla klientów firm.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie