BREXIT nadchodzi. Spółki LTD dla obcokrajowców

Antoni Kwapisz
22.01.2020

Założenie spółki LTD, czyli Limited Company w Wielkiej Brytanii jest odpowiednikiem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest spółką kapitałową, czyli jej udziały nie wliczają się do obrotu na rynkach publicznych i charakteryzuje ją odrębna osobowość prawna. Pozwala na utworzenie w Polsce jej oddziału, który będzie samodzielnym podmiotem gospodarczym. Spółkę LTD uważa się za najkorzystniejszą formę prawną, która otwiera przed nami niezliczone możliwości. Słynie z prestiżowej opinii i jest znana na całym świecie.

Jak założyć firmę w Anglii?

Jeśli zastanawiasz się „jak założyć firmę w Anglii”, kiedy nie mieszkasz tam ani nie jesteś obywatelem Wielkiej Brytanii, bez obaw – nie trzeba być nawet rezydentem UK, aby tego dokonać. Nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Do założenia spółki LTD nie trzeba się nawet nigdzie fizycznie pojawiać. Można ją w wygodny sposób założyć przez internet, a rejestracja w urzędzie Companies House trwa nawet do 48 godzin. Założenie spółki LTD wymaga oczywiście wybrania nazwy, której dostępność warto wcześniej sprawdzić. Niezbędne są również dane osobowe dyrektorów i udziałowców, adres rejestrowy spółki oraz liczbę udziałowców, przy czym założenie spółki LTD wymaga co najmniej jednego udziałowca. Koniecznym warunkiem jest także obecność minimum jednego dyrektora, który będzie odpowiedzialny przed Companies House oraz urzędem skarbowym w przypadku nieprawidłowości prawnych. Kolejne wymaganie to obligatoryjne prowadzenie księgowości oraz opłacanie podatku dochodowego od osób prawnych. Przed rejestracją warto jednak zasięgnąć porady prawnej kancelarii takiej jak Semper Paratus, która specjalizuje się zakładaniu spółek LTD w Anglii, ochronie podatkowej, optymalizacji podatkowej i dopasuje ofertę do potrzeb klienta. Ważnym i aktualnym teraz tematem jest również doradztwo w obliczu Brexitu, które kancelaria Semper Paratus również zapewnia.

Zalety założenia spółki LTD

Kiedy już wiemy, jak założyć firmę w Anglii, warto przyjrzeć się zaletom przeniesienia swojego biznesu właśnie tam zamiast pozostania w Polsce:

  • minimalny kapitał zakładowy to jedynie 1 funt brytyjski

  • korzystny system podatkowy

  • proste zasady, minimum formalności, krótki czas procesu

  • kwota wolna od podatku to ponad 60 000 złotych!

  • składki ubezpieczeniowe są procentowe i płaci się je po przekroczeniu określonej kwoty

  • po 10 latach działalności możemy liczyć na emeryturę w Anglii

  • brak konieczności posiadania kasy fiskalnej

  • spółka może być jednoosobowa

  • nie trzeba zamieszkać w UK żeby założyć i prowadzić tam spółkę.

Ochrona podatkowa – narzędzie w sporze z Fiskusem

Każda osoba fizyczna lub prawna będąca w konflikcie z Fiskusem powinna dowiedzieć się o ochronie podatkowej. Ma ona na celu wdrożenie działań, które mają spowodować zmniejszenie lub usunięcie negatywnych skutków wynikających z rozliczenia podatkowego firm czy sporu z Fiskusem. Na ochronę podatkową składają się różne narzędzia prawne, m.in. użycie odpowiednich konstrukcji prawnych z podmiotami zarejestrowanymi na terenie UK czy zastosowanie ustawodawstwa europejskiego jako nadrzędnego nad polskim. Dzięki długoletniemu doświadczeniu i znakomitej znajomości ustaw prawnych Kancelaria Semper Paratus zapewni najlepszą ochronę podatkową każdemu klientowi!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.