Atrakcyjny kredyt samochodowy

Maciej Piwowski
12.05.2015

Kredyt to poważna sprawa, dlatego wiele osób sięga po to rozwiązanie w ostateczności. Kredytów jest wiele na rynku, od zwykłych gotówkowych, przez dodatkowe usługi kredytowe, po kredyty na konkretny cel. Takim kredytem jest kredyt samochodowy, po który zgłasza się wielu młodych ludzi. Każdy chce mieć swoje auto, tylko nie zawsze nas na nie stać, ale zarabiamy na tyle dużo, aby móc spłacić kredyt na nasz samochód.

Różne kredyty samochodowe

Kredyt samochodowy może dotyczyć zarówno zwykłego Kowalskiego jak i biznesmena, który chce kupić samochód do firmy. Dlatego jest podział kredytów samochodowych na kredyty dla firm i kredyty indywidualne. Ranking kredytu samochodowego także rozróżnia te dwa rodzaje kredytów. Na pewno osobie prowadzącej własną firmę łatwiej będzie o kredyt, ponieważ firma mająca dobre dochody, może szybko spłacić kredyt, a pojedyncza osoba, które ma określone dochody nie zawsze może liczyć na taką pomoc finansową. Przed wyborem zarówno kredytu dla firm jak i kredytu dla osoby indywidualnej warto sprawdzić ranking kredytu samochodowego, aby zorientować się w ofercie banków. Są także inne możliwości pomocy w wyborze.

Inne możliwości

Kolejnym dobrym sposobem na sprawdzenie kilku ofert kredytowych naraz jest kalkulator kredytów. Podaje się parametry i zgodnie z tym co podaliśmy kalkulator wybiera odpowiednie oferty. Podobnie jak w rankingu kredytu samochodowego, wszystkie oferty możemy sprawdzić i porównać ze sobą. Taki kalkulator znajdziemy na stronie Finmarket.pl. znajdziemy tam najatrakcyjniejsze oferty kredytów samochodowych. Wystarczy podać odpowiednie parametry wyszukiwania i sprawdzić, który bank ma najlepszą ofertę dla nas. Ci, którzy nie ufają porównywarkom ani rankingom kredytu samochodowego, mogą zapytać o oferty bezpośrednio w banku, ale nie zawsze udaje się wtedy wybrać idealny kredyt. Zarówno kalkulatory jak i rankingi dają nam pewien pogląd na to, co dzieje się na rynku kredytowym. Możemy porównać sobie różne oferty, a to jest bardzo przydatne przy poszukiwaniach kredytu.

Co mówią rankingi?

Kierujemy się różnymi wytycznymi przy wyborze banku, w którym chcemy się zadłużyć. Czasami jest to oprocentowanie, czasami suma, jaką możemy pożyczyć, ale najczęściej jest to jedno i drugie, dlatego przy podjęciu decyzji należy się dokładnie zastanowić, czy dany bank na pewno oferuje atrakcyjny kredyt? W takiej sytuacji przydaje się ranking kredytu samochodowego. Możemy daną ofertę porównać z tym, co jest w rankingu. Jeden z najpopularniejszych portali finansowych, eBroker.pl przedstawia bardzo ciekawy ranking kredytu i w czołówce znaleźć można kredyt BNP Paribas Banku, który proponuje kredyt samochodowy z oprocentowaniem 5.99%. Kolejną ciekawą ofertą jest kredyt samochodowy w Banku BPH z oprocentowaniem 6.96%. Są także inne propozycje bardziej i mniej atrakcyjne, dlatego wcześniej trzeba dokładnie przeanalizować każdą ofertę, a następnie podjąć decyzję.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.