Doradztwo zawodowe w sprawie biura wirtualnego

Antoni Kwapisz
04.01.2017

Doradztwo prawne pozwala zrozumieć charakter i cel czynności prawnych. Klient indywidualny najczęściej korzysta z usługi jednorazowo, podczas gdy obsługa prawna firm to zwykle długofalowy proces, polegający na współpracy z przedsiębiorstwem. W obu przypadkach doradztwo prawne ma na celu ochronę interesów klienta, jak również kompleksowe i jak najskuteczniejsze rozwiązywanie problemów prawnych.

Doradztwo prawne pozwala uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z nieznajomością prawa przez klienta. Taka możliwość przydaje się zarówno osobom fizycznym, jak również całym firmom. Nawet niewielki błąd może przyczynić się nie tylko do naruszenia prawidłowego funkcjonowania spółki, ale nawet przyczynić się do jej upadku. Więcej praktycznych informacji znajdziemy na stronie internetowej wirtualna-siedziba.pl, stronie jednej z czołowych warszawskich firm zajmujących się outsourcingiem obsługi biurowej, w tym doradztwem prawnym czy możliwością założenia wirtualnego biura.

Co należy do zadań doradcy prawnego?

Doradca prawny to osoba świadcząca usługi prawnicze, która nie należy do samorządów adwokatów lub radców prawnych i nie posiada ich uprawnień, jak również nie musi(ale może) posiadać ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Podstawą prawną świadczenia usług doradcy prawnego jest ustawa z dnia 2 lipca 2014 r. o swobodzie działalności gospodarczej. Doradcy prawni nie podlegają odpowiedzialności interdyscyplinarnej, jak również nie mają obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej. Jednocześnie doradca prawny jest osobą z ukończonymi studiami prawniczymi, świadczącą następujące usługi prawnicze:

  • pełnomocnictwo w postępowaniu administracyjnym,
  • udzielanie porad prawnych,
  • przygotowywanie projektów pism,
  • pełnomocnictwo w sprawach cywilnych,
  • reprezentacja klienta przed sądem(w sprawach, które nie wymagają przymusu adwokacko-radcowskiego).

Doradztwo prawne w zakresie prawo korporacyjnego

Prawo korporacyjne pozwala na prowadzenie działalności gospodarczej w sposób zgodny z normami prawnymi, jednocześnie umożliwia zmniejszenie ryzyka prawnego spółki. Do obowiązków doradcy prawnego świadczącego usługi w zakresie prawa korporacyjnego należy:

  • obsługa korporacyjna spółek i jej organów,
  • przygotowywanie projektów umów regulujących funkcjonowanie podmiotów gospodarczych,
  • doradztwo prawne w zakresie uregulowań Kodeksu spółek handlowych,
  • reprezentacja w ramach postępowań rejestrowych podmiotów podlegających wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego,
  • opracowywanie umów inwestycyjnych,
  • likwidacja spółek kończących działalność gospodarczą,
  • przejęcie i nabycie podmiotów gospodarczych.


W dzisiejszych czasach z usług doradców prawnych korzystają już nie tylko klienci indywidualni, lecz również małe i duże przedsiębiorstwa. Kompleksowa obsługa prawna niezbędna jest tym firmom, które dopiero wchodzą na rynek, jak i korporacjom dbającym o bezpieczeństwo swoich interesów. Doradztwo prawne ma za zadanie zminimalizować ryzyko prawne i zapewnić jak najlepszy outsourcing w ramach obsługi prawnej. Jeżeli chodzi o świadczenie usług prawnych, zawsze powinniśmy zwracać się do zaufanych kontrahentów z ugruntowaną pozycją na rynku. Tak np. na stronie warszawskiej firmy wirtualna-siedziba.pl znajdziemy ofertę nie tylko z zakresu doradztwa prawnego, lecz również dowiemy się, jak założyć wirtualne biuro czy zarządzać księgowością. Jeżeli chcesz zapoznać się ze szczegółową ofertą bądź cennikiem konkretnych usług, zajrzyj na stronę http://wirtualna-siedziba.pl/.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie