Na co wydać pożyczkę z Urzędy Pracy w ramach tarczy antykryzysowej?

Antoni Kwapisz
26.11.2020

Jedną z najłatwiej dostępnych dla przedsiębiorców form pomocy w dobie kryzysu spowodowanego przez pandemię COVID-19 były pożyczki z Urzędu Pracy w wysokości 5000 złotych. Po spełnieniu prostego warunku (konieczność utrzymania działalności przez minimum 3 miesiące) pożyczka staje się bezzwrotna. Przedsiębiorca powinien ją wydać na cele związane z prowadzeniem firmy, ale jest to mocno nieprecyzyjne. Aby uniknąć ewentualnych problemów podczas kontroli, warto wydać pożyczkę z Urzędu Pracy z głową. Kilka pomysłów znajdziesz w naszym poradniku.

Podatki

Z udzielonej Ci pożyczki możesz śmiało zapłacić wszystkie zobowiązania publicznoprawne, czyli po prostu podatki. Na pewno nikt tego nie podważy. Jeśli więc nie masz lepszego pomysłu, a akurat zbliża się termin opłacenia podatku dochodowego i VAT, to nie wahaj się sięgnąć po pieniądze z pożyczki.

ZUS

Wielu przedsiębiorców, którzy otrzymali pożyczkę, skorzystało również z innej formy pomocy, jaką było zawieszenie obowiązku opłacania składek na ZUS przez 3 miesiące. Teraz jednak nie ma zmiłuj – ZUS upomni się o kolejne składki, które na szczęście także można opłacić z pożyczki. Wystarczy Ci ona na 3 miesiące ZUS-u, oczywiście przy założeniu, że nie zatrudniasz pracowników, tylko opłacasz składki wyłącznie za siebie.

Nowa strona internetowa

Twoja aktualna strona aż prosi się o zmianę? Masz świetną okazję, by wreszcie się na to zdecydować i nie odczuć tego w portfelu. 5000 złotych pożyczki powinno spokojnie wystarczyć na całkiem niezłą stronę zamówioną w profesjonalnej, rekomendowanej agencji interaktywnej.

Branding

Bradning to taka rzecz, na którą przedsiębiorcom zawsze jest szkoda pieniędzy. Nie do końca rozumieją, co daje im posiadanie marki. Skoro jednak dostałeś te 5000 złotych, to w zasadzie możesz mieć podstawowe elementy brandingu całkowicie za darmo. Mamy tutaj na myśli chociażby logotyp, nazwę i slogan czy projekty wizytówek, ulotek, papieru firmowego etc.

Kampania reklamowa

5000 złotych oczywiście nie wystarczy na „wypasioną” kampanię reklamową, ale będzie to już solidna kwota, by zaplanować i przeprowadzić np. porządną kampanię content marketingową z elementami SEO. Najlepiej po prostu skontaktuj się z dobrą agencją interaktywną i zapytaj, co można zrobić dla Twojej marki za pieniądze z pożyczki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.