Inwestycje prywatne przedsiębiorcy. Dlaczego warto się zainteresować amerykańskim rynkiem akcji?

Piotr Kowalczyk
03.03.2023

Wielu przedsiębiorców w pewnym momencie zaczyna rozważać podjęcie różnego rodzaju inwestycji, które mają pomóc im nie tylko zwiększyć obecny stan posiadania, ale także zgromadzić środki z myślą o komfortowej emeryturze. Jednym z najczęstszych wybór jest rynek akcyjny – przede wszystkim polski. Ciekawą alternatywą może być natomiast zakup akcji spółek notowanych na amerykańskiej giełdzie. Dlaczego warto się tym zainteresować?

Wall Street to największy rynek na świecie

Nie ma co do tego wątpliwości, ponieważ wskazują na to suche liczby. Nie ma większego i ważniejszego rynku finansowego na świecie. O Wall Street można powiedzieć wiele złego, ale jedno jest pewne: każdy poważny inwestor musi być obecny na tym rynku.

Mnóstwo spółek do wyboru

Podstawową zaletą amerykańskiego rynku akcji jest olbrzymi wręcz wybór spółek. To prawdopodobnie jedyny rynek na świecie, który reprezentuje każdą branżę. Chcesz zainwestować w spółkę zajmującą się technologią kosmiczną? Żaden problem. Szukasz spółek, które rozwijają technologie nuklearne? Na Wall Street znajdziesz ich wiele.

Historycznie lepsze stopy zwrotu

O tym, aby przynajmniej rozważyć zainwestowanie na amerykańskim rynku akcji, najlepiej świadczą wykresy. Historycznie ten rynek przynosił znacznie lepsze stopy zwrotu niż Giełda Papierów Wartościowych. Polska giełda jest silnie uzależniona od tego, co wydarzy się na Wall Street i sama rzadko obiera konkretny kierunek. To główna przyczyna jej słabości.

Bezproblemowy dostęp do amerykańskiego rynku akcji

Jeśli wydaje Ci się, że inwestowanie na amerykańskiej giełdzie jest trudne, to poświęć kilka minut na poszukanie brokera, który zapewni Ci możliwość swobodnego kupowania akcji w USA. Takich firm jest mnóstwo, a inwestowanie sprowadza się dziś do wyselekcjonowania spółek i zakupu udziałów z poziomu aplikacji w telefonie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.