Dlaczego warto zaktualizować wpis do CEiDG?

Piotr Kowalczyk
08.12.2022

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej to baza, w której znajdziemy wszystkie zarejestrowane w Polsce przedsiębiorstwa. Wpis do CEiDG stanowi potwierdzenie prowadzenia działalności w naszym kraju. Wielu przedsiębiorców zapomina jednak o tym, że wpis jest dostępny publicznie i każdy może przeczytać znajdujące się w nim informacje. Dlaczego o tym przypominamy? Ponieważ mnóstwo wpisów jest już nieaktualnych. Twój także? W takim razie koniecznie go zaktualizuj, a kilka przemawiających za tym argumentów znajdziesz w naszym poradniku.

Kwestia wizerunku

Nieaktualny wpis w CEiDG po prostu szkodzi wizerunkowi Twojej firmy, a szerzej – marki przedsiębiorstwa. Nieścisłość w niektórych informacjach sprawia, że firma nie budzi zaufania, a wręcz staje się podejrzana, co zniechęca do nawiązania z nią jakiejkolwiek współpracy.

Niektórzy klienci mogą skorzystać z danych we wpisie

Nie jest to oczywiście naturalny i szczególnie popularny kanał komunikacji z klientami, natomiast nie możesz wykluczyć, że część klientów natrafi na Twoją firmę właśnie poprzez wpis w CEiDG. Jeśli znajdują się w nim nieaktualne dane kontaktowe, to klient nie będzie mógł przesłać zapytania ofertowego – w efekcie bezpowrotnie go stracisz.

Rada

Z danych umieszczonych we wpisie CEiDG szczególnie chętnie korzystają inne przedsiębiorstwa, które chcą zaproponować współpracę B2B.

Aktualny wpis buduje wiarygodność przedsiębiorstwa

Wyobraź sobie taką sytuację. Jest firma, znacznie większa od Twojej, która chce zatrudnić Cię w formie podwykonawcy. Ma dla Ciebie intratną propozycję, natomiast wcześniej przeprowadza tzw. biały wywiad, aby dowiedzieć się czegoś o Twoim przedsiębiorstwie. Natrafia na kompletnie nieaktualny wpis w CEiDG. Jak myślisz, czy to sprzyja budowaniu zaufania? Nieszczególnie, prawda?

Dlatego raz na jakiś czas zajrzyj do bazy CEiDG, odnajdź swój wpis i w razie potrzeby uaktualnij zawarte w nim informacje, co można zrobić w 100% online (mając podpis kwalifikowany lub profil zaufany).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.