Pożyczka online dla firmy? Sprawdź, kiedy może mieć to sens

Mariusz Siwko
09.11.2023

Pożyczki online kojarzą się raczej z propozycją skierowaną do konsumentów. Okazuje się jednak, że czasami korzystają z nich również przedsiębiorcy – i to nie tylko ci najdrobniejsi. Pomimo bardzo wysokiego oprocentowania, na które składa się wiele różnych opłat dodatkowych, pożyczki online dla firm mogą być ciekawym rozwiązaniem. Kiedy warto rozważyć skorzystanie z tej formy finansowania?

Gdy wiesz, że spłacisz pożyczkę w okresie bezodsetkowym

Większość firm oferujących pożyczki online w ramach promocji umożliwia swoim klientom skorzystanie z finansowania zupełnie bezpłatnie. Warunek jest jeden: trzeba zwrócić całą kwotę pożyczki w ciągu – najczęściej – 30 dni.

Jeśli masz tylko chwilową zadyszkę i wiesz, że będziesz w stanie zwrócić pieniądze w okresie bezodsetkowym, to jak najbardziej warto zainteresować się takim źródłem finansowania.

Gdy potrzebujesz pilnego, ale niedużego zastrzyku gotówki

Trzeba pamiętać, że pożyczki online opiewają na stosunkowo niewysokie kwoty. Uproszczona procedura udzielenia pożyczki sprawia, że w grę wchodzi zwykle do kilku tysięcy złotych. Z perspektywy przedsiębiorcy może się to wydawać niewiele, natomiast bywają sytuacje, w których i taka kwota może być na wagę złota – na przykład wtedy, gdy trzeba pilnie zapłacić za zamówiony towar, a na firmowym koncie brakuje środków.

Gdy spodziewasz się napływu gotówki do firmy w niedługim czasie

W biznesie normą jest, że sytuacja finansowa przedsiębiorstwa przypomina sinusoidę. Jeśli obecnie znajdujesz się w dołku, natomiast masz pewność, że w przeciągu kilku tygodni do firmy spłyną środki z tytułu zrealizowanych zleceń, to pożyczka online może pomóc przetrwać ten trudniejszy czas, w dodatku bez konieczności przechodzenia długiej procedury kredytowej.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie