Karta wirtualna do konta firmowego – co to jest i do czego może się przydać?

Antoni Kwapisz
13.07.2023

Karta wirtualna to już standard w wielu bankach, oferowany również w ramach kont firmowych. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i otrzymałeś od banku propozycję założenia takiej karty, to warto się nad tym zastanowić. Wyjaśniamy, czym jest karta wirtualna i kiedy może Ci się przydać.

Co to jest karta wirtualna?

Karta wirtualna to karta, które nie ma fizycznego odpowiednika. Ma numer, kod CVV, datę ważności, natomiast nie możesz jej trzymać w swoim portfelu. Jest dostępna np. w aplikacji mobilnej na telefonie czy zegarku.

Taką kartą zapłacisz w miejscach, w których obowiązują płatności bezgotówkowe, w tym w Internecie. Jej funkcjonalność jest niemal identyczna jak karty fizycznej, z tą różnicą, że nie masz jej fizycznie w ręku.

Wielką zaletą karty wirtualnej jest to, że nie da się jej zgubić. W razie utraty telefonu wystarczy tylko anulować kartę w bankowości internetowej.

Do czego przyda Ci się karta wirtualna?

Karta wirtualna przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo zakupów online. Idealnie sprawdza się do płacenia za różne przedmioty i usługi, gdy z jakiegoś powodu nie chcesz podawać danych karty fizycznej. Coraz więcej banków wprowadza również opcję karty jednorazowej, której można użyć tylko do wykonania pojedynczej transakcji, co jeszcze zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Karta wirtualna do konta firmowego jest również świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy używają telefonu czy zegarka do płatności zbliżeniowy i coraz rzadziej noszą przy sobie portfel lub nie robią tego w ogóle.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.