Inwestycja w nieruchomości – dlaczego to dobry wybór dla przedsiębiorcy?

Maciej Piwowski
25.06.2021

Mając nadwyżki finansowe możesz zainwestować je w rozwój przedsiębiorstwa, choć zawsze warto też pomyśleć o zabezpieczeniu. Część zarobionych w biznesie środków powinieneś przeznaczyć na długofalowe inwestycje, do czego idealnie nadają się nieruchomości. Dlaczego to idealny wybór dla przedsiębiorcy? Sprawdź te argumenty.

Bezpieczna forma inwestycji

Nieruchomości słusznie uchodzą za wybitnie bezpieczną klasę aktywów. Gdy prześledzimy ich ceny na przestrzeni ostatnich lat, to nie doszukamy się żadnych głębokich tąpnięć. Ceny systematycznie rosną, stąd można uznać, że nawet w kryzysowych czasach będzie to dobra lokata kapitału – szczególnie, że depozyty bankowe w ogóle nie dają zarobić.

Dochód pasywny

Inwestycja w nieruchomości może być obliczona nie tylko na utrzymanie wartości pieniądza w czasie, ale też systematyczne uzyskiwanie dodatkowych dochodów, niezależnych od prowadzonego biznesu. Tutaj klasycznym przykładem będzie zakup mieszkań na wynajem, choć w grę wchodzi także ziemia rolna, którą powierza się w dzierżawę czy lokale usługowe wynajmowane innym firmom.

Zabezpieczenie przed inflacją

Inflacja stała się bardzo poważnym problemem, nie tylko w naszym kraju, stąd posiadacze oszczędności i większego kapitału muszą zacząć myśleć o ochronie swoich pieniędzy przed systematycznym spadkiem ich wartości. Nieruchomości wydają się być idealnym zabezpieczeniem antyinflacyjnym, ponieważ ich ceny rosną dość stabilnie, a zawsze też mamy możliwość uzyskiwania dodatkowego dochodu, o czym wspomnieliśmy wcześniej.

Wzrost wartości inwestycji w długim okresie

Oczywiście, że w perspektywie kilku lat można się spodziewać sporych spadków na rynku nieruchomości, ponieważ nic nie rośnie w nieskończoność. Będzie to jednak stan przejściowy. Nieruchomości długofalowo powinny się zachowywać bardzo stabilnie i wzrostowo, dzięki czemu za kilkanaście lat inwestycja przyniesie wysoką stopę zwrotu.

Różne opcje inwestycyjne na rynku nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości nie musi się sprowadzać tylko do zakupu mieszkań na wynajem długoterminowy. Ciekawą opcją może być również wynajem krótkoterminowy (tzw. apartamenty na wynajem). W grę wchodzą również działki inwestycyjne, grunty rolne, nietypowe nieruchomości (obiekty wypoczynkowe, hotele, campingi) czy zasygnalizowane już lokale komercyjne.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.