Wirtualne biuro w Warszawie - dlaczego warto się zdecydować i jak wybrać najlepsze?

Mateusz Rąbalski
30.06.2023

Przestrzeń do pracy potrzebna jest każdemu, niezależnie od tego, czy jesteśmy freelancerami, pracujemy na etacie czy prowadzimy własną firmę. Nie zawsze jednak potrzebujemy ogromnej przestrzeni - często ponoszenie kosztów związanych z jej obsługą i utrzymaniem zupełnie mija się z celem. Co więcej, często jest to działanie na wyrost, które generuje wydatki i odbija się na naszym comiesięcznym zysku, zamiast realnie wspomagać rozwój naszego biznesu. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak uniknąć podawania swojego domowego adresu na wizytówce firmowej? Czy można znaleźć przestrzeń do pracy za niewielkie pieniądze? Na co zwrócić uwagę, jeżeli planujemy skorzystać z usługi wirtualnego biura i czym ono właściwie jest?

1. Czym jest wirtualne biuro?

2. Wirtualne biura - największe zalety

3. Biuro wirtualne - czy warto?

4. Jak korzystać z wirtualnego biura?

5. Wirtualne biuro - jak wybrać najlepsze?

Czym jest wirtualne biuro?

Nie każda firma jest na tyle duża, żeby potrzebować własnego, prawdziwego biura. Jest to spory koszt, zarówno pod kątem wynajmu przestrzeni, jak i pracowników do jej obsługi. Z drugiej strony to zrozumiałe, że nie chcemy podawać swojego prywatnego adresu jako siedziby przedsiębiorstwa - jest to mało profesjonalne, a z drugiej strony także po prostu niewygodne. W takiej sytuacji alternatywnym wyjściem, które z jednej strony jest ekonomiczne, a z drugiej pozwala nam umieścić na wizytówce atrakcyjny adres, jest wirtualne biuro. Funkcjonuje ono podobnie, jak to klasyczne, jednak nie mamy go na własność i nie musimy ponosić dużych kosztów jego prowadzenia.

Wirtualne biura - największe zalety

Wirtualny adres firmy pozwala nam odciąć swoje prywatne miejsce zamieszkania od naszego przedsiębiorstwa, co jest chyba największą zaletą tej idei. Możemy wybrać dowolne miejsce w Polsce - na przykład atrakcyjny adres w centrum Warszawy - co podnosi nasz profesjonalizm i sprawia, że firma staje się bardziej wiarygodna. Dodatkowym plusem korzystania z usługi wirtualnego biura jest dostęp do rzeczy, które normalnie w nim posiadamy: ksera, faksu, obsługi poczty, sal konferencyjnych czy też służbowego numeru telefonu. Dodatkowym atutem jest także sam prestiżowy adres, który zachęca kontrahentów do współpracy z nami i pozwala na przedstawienie marki w lepszym świetle. Więcej na ten temat dowiesz się odwiedzając stronę: wirtualne biura VSL-System.

Biuro wirtualne - czy warto?

Jeżeli interesuje nas adres wirtualny dla przedsiębiorstwa, jednym z miejsc, które zdecydowanie warto rozważyć, jest Warszawa. Stolica - a szczególnie jej centrum - naturalnie kojarzy się z biznesem, a adres z tego obszaru na wizytówce podniesie jego prestiż. Szukając miejsca w Warszawie skupmy się na tym, aby z jednej strony mieć biuro w miejscu rozpoznawalnym, a z drugiej aby dało się do niego łatwo trafić. Będzie to szczególnie przydatne w sytuacji, gdy planujemy korzystać z biur i sal konferencyjnych, do których mają trafić osoby nie znające miasta zbyt dokładnie.

Jak korzystać z wirtualnego biura?

Wirtualne biuro zapewnia nam wiele usług, z których możemy korzystać w ramach wykupionego abonamentu. Niektóre z nich są podstawą, za inne przyjdzie nam dodatkowo zapłacić. Do najpopularniejszych opcji zaliczymy:

  • adres do korespondencji i jej bieżącą obsługę;
  • skanowanie dokumentów i wysyłanie ich na adres e-mail;
  • obsługę telefoniczną dla przedsiębiorstwa;
  • możliwość skorzystania z przestrzeni biurowej do pracy;
  • możliwość skorzystania z sal konferencyjnych i innych udogodnień dla spotkań biznesowych;
  • niektóre biura wirtualne oferują również pomoc księgową w ramach dodatkowej opłaty.

Wirtualne biuro - jak wybrać najlepsze?

Wybierając wirtualne biuro powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, czego dokładnie potrzebujemy. Wiele miejsc ma różne pakiety, które opiewają na odmienne kwoty i posiadają odrębny zestaw usług. Najprostsza usługa wirtualnego biura, czyli adres do korespondencji i telefon, to stosunkowo niewielki koszt: od kilkudziesięciu, do około dwustu złotych miesięcznie. Jeżeli będziemy chcieli skorzystać z dodatkowych opcji, jak na przykład wsparcie księgowego, wtedy musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Nadal jednak taka usługa będzie nieporównywalnie tańsza, niż wynajem i utrzymanie prawdziwego biura, w którym spędzimy zaledwie parę godzin w tygodniu.

Biuro wirtualne to odpowiedź na potrzeby małych i średnich firm, które nie potrzebują wynajmować całego realnego biura do swojej codziennej pracy. Dzięki niemu możemy mieć atrakcyjny adres na wizytówce i nie musimy odsłaniać przed kontrahentami naszego domowego adresu. Korzystając z usług wirtualnego biura ponosimy znacznie mniejsze koszty, a jednocześnie możemy cieszyć się wszystkimi zaletami posiadania biura: mamy dostęp do telefonu, faksu, skanera i innych sprzętów biurowych, możemy korzystać z przestrzeni do pracy, jak i zaprosić klientów na rozmowę w sali konferencyjnej. Wybierając miejsce dla siebie zwróćmy uwagę przede wszystkim na to, by dobrze określić swoje potrzeby i na tej podstawie dopasować najlepszy pakiet usług wirtualnego biura.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie