Ekonomicznie i bezpiecznie - system elektronicznych faktur

Mariusz Siwko
12.05.2015

Dlaczego warto stosować rozwiązanie, jakim jest e-faktura oraz dobry system elektronicznych faktur? Argumentów ZA jest naprawdę dużo. Od czysto ekonomicznych korzyści, przez efektywne zarządzanie czasem, zasobami ludzkimi i dostępem do dokumentów, po jakże istotny aspekt ekologiczny.

E faktura zamiast tony papierów

Szafy pełne segregatorów, nerwowe poszukiwania dokumentów, zarówno tych z ubiegłego miesiąca, jak i sprzed 2-3 lat. Przepastne archiwa, góry papierów i sztab ludzi do obsługiwanie bieżącej i archiwizowanej dokumentacji. Może jest w tym trochę przesady, ale tak z grubsza prezentowały się realia, kiedy byliśmy niejako „skazani" na faktury w tradycyjnej wersji papierowej. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w zorganizowanej nowoczesnej firmie, która korzysta z dobrego systemu elektronicznych faktur.

Efektywny i praktyczny system Flow4You

Warto rozwiać mit, że e-faktury i system zarządzania dokumentacją to „luksus": zarezerwowany tylko dla dużych firm, które dysponują odpowiednimi funduszami na zaawansowane, kosztowne oprogramowanie. Również firmy z sektora MŚP mogą efektywnie zorganizować dział sprzedaży, rachunkowość, kontrolę należności oraz archiwa. Wsparciem może być np. system elektronicznych faktur na platformie Flow4You https://f4you.pl, dzięki któremu bezpiecznie i szybko wystawiamy oraz importujemy dokumenty, a także zarządzamy dostępem do nich i przekazujemy do kontrahentów.

Organizacja i porządek w systemie Flow4You

Jeśli chodzi o dokumentację, dla firmy ważny jest tzw. porządek w papierach. I bez wątpienia jest to jeden z atutów system elektronicznych faktur F4You. Wystawianie oraz importowanie faktur to tylko niewielki fragment możliwości jakie zapewnia. Równie istotne jest bezpieczne przesyłanie dokumentów do księgowości czy biura rachunkowego oraz do kontrahentów (bezpieczeństwo gwarantują certyfikaty, które są stosowane m.in. przez banki). Bardzo ważne jest również przesyłanie faktur za potwierdzeniem odbioru przez kontrahenta. Okazuje się, że znacznie poprawia to terminowość wpłat od klientów. Warto również docenić łatwy dostęp do rejestrów i archiwów, co oznacza że nie musimy już tracić czasu i energii na przerzucanie kolejnych segregatorów i papierów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie