Program do faktur online – to jest możliwe!

Mateusz Nowak
04.09.2015

Jeśli korzystasz z programu do faktur na wielu stanowiskach, to wygodnym rozwiązaniem jest na pewno korzystanie z jednej, wspólnej bazy danych. Dziś jest to możliwe – wystarczy odpowiednia ilość licencji na program do faktur Faktura Small Business lub Faktura Small Business Handel!

Zalety korzystania z programu do faktur online

Programy do faktur Faktura Small Business oraz Faktura Small Business dedykowane są małym i średnim przedsiębiorstwom. Jednak nawet w niewielkiej firmie zazwyczaj używa się więcej niż jednego komputera. Aby nie być zmuszonym do ciągłego zmieniania stanowiska (żeby wystawić fakturę, żeby coś sprawdzić, odpowiedzieć na zapytanie klienta, itp.), warto zainwestować w program do fakturowania w wersji OnLine.

Żeby w pełni korzystać z możliwości programu, wystarczy odpowiednia ilość licencji (osobna na każde stanowisko), internet i baza na zewnętrznym serwerze. Taka baza jest bezcennym nabytkiem dla Twojej firmy – dzięki niej dane są aktualizowane na bieżąco na każdym podłączonym stanowisku, można z nich korzystać z dowolnego miejsca na świecie. Warto także podkreślić aspekt bezpieczeństwa danych: połączenia z bazą są szyfrowane za pomocą protokołu SSL.

Jak uruchomić wersję sieciową programu?

Dzięki funkcji uruchomienia programu w oparciu o bazę sieciową MySQL, możemy korzystać z programu na wielu stanowiskach jednocześnie. Korzystając z wersji OnLine możemy używać programu wtedy kiedy go potrzebujemy, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy.

Korzystanie z programu do faktur jest do tego wszystkiego banalnie proste: wystarczy zainstalować program na komputerze z systemem Windows i zamówić opcjonalną bazę danych MySQL. Na wskazanego maila otrzymamy wtedy konfigurację do bazy. Po wykonaniu wszystkich kroków zgodnie z instrukcją powinno pojawić się okienko z informacją o poprawnym połączeniu z bazą. Program połączy się z nią za pomocą internetu i na bieżąco będzie aktualizował dane na wszystkich podłączonych stanowiskach.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.