Faktura w klasie biznes

Marek Szydełko
12.05.2015

Internet otworzył drzwi dla nowych form współpracy między firmami - to za jego pośrednictwem zachodzą relacje B2B, czyli Buisness to Buisness. Co to takiego? B2B to powiązania tworzące się między firmami dzięki elektronicznym systemom (platformom, programom itp.) służącym do wymiany informacji i usług. Dobrym przykładem tych specyficznych relacji biznesowych są m.in.: wirtualne sklepy z rozbudowanymi katalogami produktów, systemy umożliwiające np. składanie zamówień, aukcje internetowe oraz innowacyjne platformy obsługujące dokumenty księgowe.

System B2B do obsługi faktur to narzędzie zdecydowanie ułatwiające prowadzenie firmy. Elektroniczne faktury, które można sprawnie importować (z programów rozliczeniowych, sklepów internetowych, portali aukcyjnych) i eksportować (do kontrahentów i biur rachunkowych) to prawdziwy przełom w działalności osób zajmujących się księgowością oraz spore oszczędności (czasu i pieniędzy) dla właścicieli mniejszych i większych biznesów. Platforma f4you.pl to dobry przykład modelu B2B. Korzystając z tego narzędzie możemy być pewni, że obieg naszych dokumentów księgowych będzie się odbywał sprawnie, a dane zawarte na fakturach będą bezpieczne. Potwierdzenie odbioru faktury i informacja zwrotna na temat akceptacji treści dokumentu pozwolą nam skutecznie monitorować (a w razie potrzeby - również windykować) rozliczenia finansowe. Jeżeli dodatkowo chcemy mieć pewność, że żaden ważny dokument nie zginie bez przysłowiowej wieści - skorzystajmy z możliwości archiwizowania faktur. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.