Zdalne administrowanie firmową stroną www – dlaczego warto z tego skorzystać?

Marek Szydełko
31.10.2022

Strona internetowa jest jednym z najważniejszych kanałów pozyskiwania klientów oraz prezentowania oferty przedsiębiorstwa. Dlatego należy o nią dbać i przede wszystkim regularnie aktualizować jej treść. Wiele firm nie ma na to czasu, dlatego woli powierzyć zdalne administrowanie firmową stroną www np. zewnętrznej agencji interaktywnej. Jakie wynikają z tego korzyści?

Oszczędność czasu

Podstawowym argumentem przemawiającym za tym, aby skorzystać z usługi zdalnego administrowania stroną www jest właśnie czas. Jeśli miałby się tym zająć sam właściciel lub wskazany przez niego pracownik, to taka administracja będzie stanowić kolejny obowiązek – niekoniecznie traktowany priorytetowo. W pewnym momencie brak czasu może stać się dobrą wymówką, aby całkowicie zaniedbać witrynę i tym samym markę przedsiębiorstwa.

Brak błędów na stronie

Jednym z elementów usługi zdalnego administrowania firmową stroną www jest dbanie o to, aby była ona wolna od wszelkich błędów uderzających w wizerunek przedsiębiorstwa czy utrudniających korzystanie z witryny. Administrator na bieżąco reaguje na wszelkie przypadki np. niedziałających linków, całych podstron, problemów z formularzem kontaktowym, wychwytuje też ewentualne literówki w tekstach czy nieładujące się grafiki.

Szybka reakcja na problemy techniczne

Strona internetowa to tylko oprogramowanie, które w każdej chwili może ulec jakiejś awarii lub stać się celem ataku. Rolą administratora jest natychmiastowe reagowanie na tego typu problemy, w tym tworzenie i przywracanie kopii zapasowych. Dzięki temu właściciel strony ma pewność, że jego podstawowy nośnik informacji o ofercie i element kreowania profesjonalnego wizerunku przedsiębiorstwa jest zawsze dostępny dla klientów.

Aktualizacja treści

Ważnym zadaniem administratora strony internetowej jest aktualizowanie treści, czyli np. dodawanie nowych artykułów na blogu, zamieszczanie komunikatów, wprowadzanie zmian w danych adresowych czy w opisach produktów i usług. Usługa może zostać rozszerzona o dostarczanie nowych treści, w tym tworzenie artykułów czy opisów.

Odciążenie pracowników

Administrowanie firmową stroną www może się wydawać dość prostym zadaniem, natomiast na dłuższą metę jest dość uciążliwe. Zwłaszcza, gdy odpowiedzialni za to pracownicy mają na głowie mnóstwo innych obowiązków i z czasem zaczynają zaniedbywać witrynę. Korzystniej jest zatem powierzyć to zewnętrznemu administratorowi - zwłaszcza, że koszt takiej usługi jest symboliczny.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.