Prowadzisz sklep internetowy? Skorzystaj z programów do księgowości online

Mateusz Rąbalski
13.09.2017

Prowadzenie sklepu internetowego znacząco zwiększa szanse dotarcia do grupy docelowej oraz podniesienia zysków ze sprzedaży. Dzięki działalności online zyskuje się możliwość sprzedawania towarów również tym klientom, którzy mieszkają daleko i nie mogli wcześniej odwiedzić punktu sprzedaży stacjonarnej. Ponadto sklep internetowy generuje mniejsze koszty niż sklep tradycyjny, gdyż nie wymaga zakupu lub wynajęcia lokalu i magazynu. Drobni sprzedawcy online często nie wiedzą jednak, jak poradzić sobie z księgowością.

Programy do księgowości online kompleksowym rozwiązaniem

Jednym z najlepszych rozwiązań, na jakie mogą zdecydować się właściciele sklepów internetowych, jest korzystanie z księgowości online. W sytuacji, gdy prowadzenie sklepu opiera się głównie na działalności w sieci, internetowy program do rozliczeń pozwala szybko i sprawnie generować niezbędne dokumenty z dowolnego miejsca i o dowolnej godzinie. Program do księgowości internetowej działa bowiem nie tylko na komputerze, ale również na tablecie i smartfonie – do jego uruchomienia wystarczy przeglądarka internetowa oraz dostęp do Internetu (instalacja jest zbędna).

Przedsiębiorcy korzystający z księgowości online mają możliwość generowania faktur, rachunków, paragonów, a także dokumentów przewozowych i wydania towaru z magazynu. Są to wszelkie potwierdzenia, jakie są potrzebne, by wysłać zamówienie do klienta. Dzięki temu jeden program wystarczy, by uporać się z wszystkimi formalnościami związanymi z prowadzeniem sklepu internetowego. Co więcej, w przypadku gdy sklep internetowy ma wiele zamówień, jego właściciel może korzystać z opcji automatycznego rozliczania płatności. Pozwoli mu to zaoszczędzić mnóstwo czasu i wysyłać towary do klientów w wyznaczonym terminie. Istotne jest, że program do księgowości online umożliwia pobieranie wszystkich dokumentów w postaci plików pdf. Pobrane pliki można wydrukować, a następnie wypełnić ręcznie, jeżeli tylko zachodzi taka potrzeba.

Wsparcie techniczne i darmowe aktualizacje

Sprzedawcy internetowi decydujący się na księgowość online, mają pewność, że wszelkie rozliczenia będą wykonywane prawidłowo i w sposób bezpieczny. Pakiet dostępu do programu do rozliczeń online gwarantuje bezpłatne aktualizacje i wsparcie techniczne, polegające na codziennym tworzeniu kopii zapasowych wszystkich danych. Takie rozwiązanie sprawia, że księgowość nie generuje żadnych problemów, nawet gdy z programu korzysta laik.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.