Oprogramowanie dla firmy w formule wynajmu – jakie są zalety tego rozwiązania?

Krzysztof Jagielski
30.09.2022

Potrzebujesz nowego oprogramowania do firmy i rozglądasz się za jego dostawcą lub producentem? Być może natrafiłeś na oferty wynajmu oprogramowania. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które ma kilka istotnych zalet, dlatego warto wziąć je pod uwagę. Sprawdź, dlaczego oprogramowanie dla firmy w formule wynajmu może się opłacić.

Stały dostęp do aktualizacji

To bardzo ważna korzyść, jaką osiągniesz dzięki wynajęciu oprogramowania. W praktyce polega to na udostepnieniu Ci licencji do korzystania z narzędzia informatycznego, na warunkach ustalonych przez jego producenta.

W ramach tej usługi dostawca oprogramowania gwarantuje stałe udostępnianie wszelkich aktualizacji, co zwolni Cię z konieczności nabywania nowych wersji oprogramowania, na przykład po zmianie przepisów.

Nisk koszt początkowy

Ważną zaletą wynajmu oprogramowania jest to, że nie musisz od razu inwestować dużych środków w zakup narzędzia. Tymczasem pamiętajmy, że kompleksowe oprogramowanie, zwłaszcza dedykowane, może kosztować dziesiątki tysięcy złotych.

W ramach wynajmu zwykle ponosi się tylko opłatę związaną z udostępnieniem licencji i ewentualnie implementacją oprogramowania w firmie, a następnie opłaca tylko abonament.

Wsparcie techniczne

W ramach usługi wynajmu oprogramowania dostawca zwykle zapewnia pełne wsparcie techniczne, co może się okazać bezcenne w razie wystąpienia jakiejś awarii czy pojawienia się problemów z obsługą oprogramowania przez nowego pracownika.

Możliwość płynnego przejścia na inne oprogramowanie

Jeśli po czasie uznasz, że obecne oprogramowanie nie spełnia już Twoich oczekiwań, to możesz bez problemu przejść albo na wyższy wariant, albo całkowicie zrezygnować z usługi. Nie stracisz zainwestowanych środków, co mogłoby hamować Cię przed zrezygnowaniem z niewystarczającego oprogramowania kupionego na własność.

Brak przywiązania do jednego systemu to również brak związanych z tym ograniczeń, na przykład na etapie reorganizacji, zmiany profilu działalności, wprowadzenia nowych produktów do oferty etc.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.