Jak program do fakturowania przyspieszy Twoje kontakty z klientami?

Jerzy Biernacki
20.01.2021

Istnieje wiele powodów, dla których warto zainwestować w program do fakturowania. Chodzi przede wszystkim o dużo większą wygodę wystawiania dokumentów sprzedaży czy dokonywania rozliczeń, co jest szczególnie ważne z punktu widzenia osób samozatrudnionych, samodzielnie zajmujących się kwestiami księgowymi. Często natomiast pomija się fakt, iż program do fakturowania znacząco przyspiesza kontakty z klientami. W jaki sposób? Sprawdź w naszym poradniku.

Wysyłka faktury od ręki

Dobry program do fakturowania umożliwia wysłanie faktury z jego poziomu, dzięki czemu cały proces fakturowania może trwać dosłownie kilkanaście sekund – zwłaszcza, gdy mamy już w pamięci programu dane odbiorcy dokumentu. Pamiętajmy, że im szybciej dostarczymy klientowi fakturę, tym szybciej będzie on mógł ją opłacić.

Wielu przedsiębiorców czy szerzej klientów spóźnia się z płatnością nie z powodu wyrachowania, ale z uwagi na późne otrzymanie dokumentu zakupowego i jego zgubienie. Dlatego warto fakturować sprzedaż od razu po jej zrealizowaniu.

Szybkie przypomnienie o płatności

Nowoczesne programy do fakturowania online oferują dziś szereg dodatkowych funkcji pozwalających przypomnieć klientom o nieopłaconej fakturze. Przedsiębiorca nie musi sam tego pilnować i tracić czasu na pisanie maili czy dzwonienie. Program wyśle takie przypomnienie czy to w formie SMS-a, czy wiadomości mailowej na podany numer telefonu/adres.

Rada

Przypomnienie warto ustawić w taki sposób, aby zostało wysłane jeszcze przed upłynięciem terminu płatności.

Możliwość wysłania faktury z dowolnego miejsca na świecie i w każdym momencie

Często jest tak, że przedsiębiorca chciałby od razu wystawić fakturę po otrzymaniu potwierdzenia złożenia zamówienia czy wpłynięcia zaliczki, ale nie ma takiej możliwości, bo np. znajduje się w podróży, pracuje w terenie czy jest poza biurem. Dzięki programowi do księgowania online można uniknąć podobnych sytuacji i znacząco przyspieszyć proces fakturowania oraz wysyłania dokumentów sprzedaży klientom.

Taki program działa w chmurze, co oznacza, że potrzebujemy wyłącznie dostępu do Internetu, by wystawić fakturę – nawet z poziomu smartfonu czy tabletu. Nie ma przy tym konieczności pobierania faktur na dysk urządzenia i załączania do wiadomości mailowej. Jest to bardzo szybkie i wygodne.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.