Jak administrować firmową stroną www? Podstawowe obowiązki przedsiębiorcy

Krzysztof Jagielski
22.05.2023

Firmowa strona internetowa jest najważniejszym oprogramowaniem wykorzystywanym w biznesie. Oznacza to, że warto o nią dbać, a przynajmniej jej nie zaniedbywać. Tutaj kłania się nam kwestia administrowania firmową stroną www. Choć dla wielu przedsiębiorców może to brzmieć dość skomplikowanie i czasochłonnie, to w rzeczywistości nie jest wcale tak strasznie. Oto podstawowe czynności, jakie należy wykonywać przy swojej firmowej stronie internetowej.

Aktualizowanie bloga

Jeśli nie prowadzisz bloga na stronie firmowej, to jak najszybciej zacznij. To stosunkowo proste i tanie narzędzie SEO, które dodatkowo pomaga w budowaniu atrakcyjnej, eksperckiej marki przedsiębiorstwa. Aktualizowanie bloga jest podstawową czynnością z zakresu administrowania stroną www.

Aktualizowanie treści z ofertą

Każda firmowa strona internetowa zawiera treści opisujące poszczególne składniki oferty  - produkty i usługi. Warto co jakiś czas przejrzeć te teksty i w razie potrzeby je zaktualizować. Niedopuszczalne jest wprowadzanie klientów w błąd, a pamiętaj, że dla dużej grupy osób Twoja firmowa strona będzie jedynym źródłem informacji o ofercie.

Aktualizowanie danych kontaktowych

Każda firma co jakiś czas zmienia dane kontaktowe – na przykład przy okazji zmiany siedziba, dodania nowego numeru telefonu, nowego adresu e-mail czy zatrudnienia nowych pracowników odpowiedzialnych za obsługę klientów. W każdej z tych sytuacji należy od razu zaktualizować dane widniejące na stronie, co także stanowi element administrowania witryną.

Obsługa wiadomości z formularza kontaktowego

Jeśli na stronie znajduje się formularz kontaktowy, to należy dbać o jego bieżącą obsługę – każda wiadomość wysłana za pośrednictwem formularza musi zostać przeczytana, a odpowiedź udzielona w możliwie jak najkrótszym czasie. To również jest działanie z zakresu administrowania firmową stroną www.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie