Odpowiednie meble do twojego biura

Mateusz Rąbalski
16.06.2015

Biuro to miejsce pracy, w którym zawsze powinien panować porządek. Jednocześnie wszystkie ważne dokumenty muszą znajdować się pod ręką, by w razie potrzeby zawsze można było po nie szybko sięgnąć. Ponadto to pomieszczenie musi być funkcjonalne, jak i eleganckie, a te dwie cechy nie zawsze łatwo ze sobą połączyć, urządzając biuro.

Meble biurowe są wykonywane z różnych materiałów, przeważnie są to połączenia stali z płytami typu PDF. Wyjątkiem są zwykle fotele biurowe, które produkuje się z przeróżnych tworzyw, choć wciąż największą popularnością cieszą się te ze skóry. Trzeba przyznać, że materiał PDF doskonale sprawdza się w tym pomieszczeniu, a wykonywane są z niego przede wszystkim blaty, jak i drzwi, zwłaszcza przesuwne, które stosuje się w szafach.

Z kolei szafy biurowe mogą być zarówno wykonane z drewna, jak i z wielu innych tworzyw, w tym z metalu, ze sklejki, z płyty wiórowej, a także być otwartą konstrukcją składającą się z metalowych prętów. Wybór szafy do biura zawsze więc sprawia wiele trudności, ponieważ powinna być pojemna, a zarazem nie przytłaczać i dobrze komponować się z innymi elementami wyposażenia tego pomieszczenia.

Zanim więc wybierze się jedną z dostępnych szaf, warto zastanowić się nad tym, ile można zainwestować w taki zakup. Trzeba bowiem przyznać, że te meble są dostępne w bardzo szerokim przedziale cenowym. Można kupić je i u cenionych projektantów, i w sklepie, gdzie wytwarza się je hurtem, z tańszego i z droższego materiału, wykonywane według wzoru i składane pod wymiar. Jest więc wiele czynników, jakie należy uwzględnić, nie zapominając o tym, co w takiej szafie będzie się znajdować.

Przede wszystkim taki mebel musi spełniać swoją funkcję, a jeśli w biurze przyjmuje się różnych gości, lepszym wariantem będą szafy zamykane, nawet na klucz. Kolor szafy powinien dobrze współgrać ze ścianami, by nie wyróżniać się za bardzo. Natomiast jeśli potrzebna jest większa szafa, wtedy optycznie można sprawić, by wyglądała na węższą, wybierając ciemniejszy odcień.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.