Jak założyć konto firmowe bez wychodzenia z domu lub z biura?

Krzysztof Jagielski
21.12.2022

Założenie konta firmowego jest dziś banalnie łatwe. Można to zrobić całkowicie online, również w weekend, bez wychodzenia z domu. Tym samym znika kolejny argument rzekomo podważający sens posiadania rachunku do prowadzenia rozliczeń firmowych. Sprawdź dostępne metody założenia konta bankowego dla firmy bez wychodzenia z domu lub z biura.

Przez selfie

Coraz więcej banków wprowadza taką opcję i trudno się dziwić – jest bardzo wygodna, co oczywiście zachęca do założenia rachunku w oferującym to rozwiązanie banku. Na czym to właściwie polega?

Na początek trzeba pobrać aplikację mobilną banku, wybrać chęć założenia rachunku online i postępować zgodnie z instrukcją – finalnym etapem jest zeskanowanie swojej twarzy, po czym sztuczna inteligencja sprawdza, czy nasza fizys zgadza się z tym, co widnieje na zdjęciu w dokumencie tożsamości. Szybko, wygodnie i działa nawet w weekend.

Pamiętaj

Założenie konta firmowego przez selfie jest dostępne tylko dla jednoosobowych działalności gospodarczych.

Przez rozmowę wideo

Jeśli nie masz zaufania do sztucznej inteligencji, to poszukaj konta, które można założyć z pomocą konsultanta. Przez stronę internetową banku wyślij wniosek o otwarcie rachunku, a następnie połącz się z konsultantem, który przeprowadzi Cię przez cały proces. Musisz mieć tylko dowód osobisty i telefon z włączoną kamerą.

Przelew

To żadna nowość, ponieważ takie rozwiązanie banki oferują już od wielu lat. Procedura jest standardowa: przechodzimy proces założenia konta firmowego na stronie internetowej banku. Umowę podpisujemy przelewem na 1 zł, który musi zostać zlecony z rachunku wnioskodawcy. Po zaksięgowaniu przelewu konto jest aktywowane, a symboliczna złotówka zwracana.

W grę wchodzi również opcja z kurierem, który dostarczy Ci umowę do domu czy biura, jednak tutaj cała procedura wydłuży się do kilku dni (czas potrzebny na przyjazd kuriera i dostarczenie podpisanej umowy do banku).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie