Dlaczego warto inwestować w elektromobilną flotę pojazdów firmowych?

Maciej Piwowski
20.09.2023

W polskich firmach coraz częściej pojawiają się samochody z napędem elektrycznych. Mało jest natomiast przedsiębiorstw, które zdecydowały się zainwestować w elektromobilną flotę pojazdów. Na przeszkodzie stoją nie tylko kwestie finansowe, ale też mimo wszystko brak pełnego przekonania do idei elektromobilności. W naszym artykule podajemy kilka dobrych powodów, dla których warto przynajmniej to rozważyć.

Niskie koszty stałe

Podstawowym argumentem, który może przekonać do sukcesywnego budowania floty pojazdów elektrycznych w przedsiębiorstwie, jest realne obniżenie kosztów eksploatacji samochodów – przede wszystkim zużycia paliwa. Jeśli dodatkowo przedsiębiorca zainwestuje we własne punkty ładowania zasilane energią z instalacji fotowoltaicznej, to może się okazać, że koszt zakupu aut zwróci się w perspektywie nawet kilku lat (mówimy o różnicy w cenie w porównaniu z samochodami z napędem konwencjonalnym).

Korzyści finansowe już na etapie zakupu

Warto pamiętać, że w Polsce wciąż funkcjonuje program „Mój Elektryk”, w ramach którego przedsiębiorcy mogą otrzymać spore dofinansowanie do zakupu pojazdów elektrycznych oraz liczyć na atrakcyjne warunki leasingu.

Korzyści wizerunkowe

Samochody elektryczne stanowiące flotę pojazdów firmowych, oznakowane logotypem marki przedsiębiorstwa, to nic innego jak mobilna reklama – i to bardzo skuteczna. Takie pojazdy nadal nie są powszechnie widywane na polskich drogach, stąd przyciągają uwagę. Marka przedsiębiorstwa może być postrzegana, jako nowoczesna, dynamiczna, podążająca za trendami, nastawiona proekologicznie, ograniczająca swój negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Są to bardzo wartościowe skojarzenia, mogące mieć duży wpływ na wizerunek marki i jej rozpoznawalność również w gronie nowych klientów, którzy do tej pory nie wiedzieli o jej istnieniu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie